« powrót 31 października 2017

Tysiące uczniów w Cyfrowej Szkole

Tysiące uczniów w Cyfrowej Szkole photo

W projekcie „Cyfrowa Szkoł@ Wielkopolska 2020” weźmie udział ponad 11 tysięcy uczniów z całego regionu z ponad 600 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (na zdjęciu - Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego podczas konferencji).

Realizacja projektu przewidziana jest aż do roku 2022, a pieczę nad całością powierzono Zarządowi Województwa Wielkopolskiego i poznańskiemu Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli. Celem projektu jest wyposażenie szkół biorących w nim udział w sprzęt informatyczny oraz dostęp do szerokopasmowego internetu, tak by podnieść jakość kształcenia i umożliwić młodzieży naukę w oparciu o najnowsze technologie. Powiat jarociński podczas konferencji reprezentował Sekretarz Powiatu, Jan Bartczak.

Czytaj również: