« powrót 15 maja 2019

3 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

3 MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE photo

UCZNIOWIE Z TARC NA PODIUM W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Dnia 9 maja br. trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach w składzie: Szymon Kiełbasa, Adam Zaremba, Michał Hybiak wzięła udział w XXIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Uczniowie  szkoły z Tarc zajęli III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

 

Te etap, był już rozgrywany na poziomie województwa i odbył się w Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile.  Głównymi organizatorami turnieju byli: Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Polski Związek Motorowy oraz Komenda Wojewódzka w Poznaniu. W konkursie wzięło udział 16 drużyn  z województwa wielkopolskiego, które rywalizowały w konkurencjach teoretycznych   i praktycznych.

Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu dotyczącego przepisów  o ruchu drogowym i historii polskiej motoryzacji. Natomiast część praktyczna dotyczyła m.in. obsługi codziennej pojazdów,  jazdy motorowerem po torze przeszkód, jazdy sprawnościowej samochodem oraz udzielenia pomocy przedmedycznej.

Wszystkie konkurencje przebiegały pod czujnym okiem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Polskiego Związku Motorowego.

« powrót Drukuj

Czytaj również: