99 lat temu...

99 lat temu... photo

W rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-19 w Poznaniu odbyły się uroczystości, w których uczestniczyła m.in.: delegacja Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Dzień obchodów rozpoczął się na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, gdzie Starosta Jarociński Teodor Grobelny w towarzystwie Wicestarosty Mirosława Drzazgi oraz Członka Zarządu Powiatu Stanisława Martuzalskiego złożył symboliczną wiązankę kwiatów na mogile pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego - gen. Stanislawa Taczaka.

Następna część obchodów odbyła się w centrum Poznania pod pomnikiem Powstania Wielkopolskiego 1918-19, w której uczestniczyły także delegacje władz państwowych i wojewódzkich oraz samorządów z terenu całej Wielkopolski.

Tego samego dnia delegacja Zarządu Powiatu złozyła także wiązankę kwiatów pod pomnikiem gen. S. Taczaka w Mieszkowie.

"To bardzo ważne, by kultywować pamięć o bohaterach Powstania Wielkopolskiego, bo to między innymi dzięki ich patriotyzmowi i odwadze Wielkopolska mogła wrócić do macierzy i ponownie znaleźć się w granicach Panstwa Polskiego." - Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

Czytaj również: