List otwarty Starosty do Mieszkańców Powiatu Jarocińskiego

„Przypadkowo wysłuchałem wywiadu udzielonego przez Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w radiu oraz zapoznałem się z treścią listu do mieszkańców Goliny, którego autorem jest również pan Pawlicki, co potwierdził podpisując się jako „Wasz Burmistrz”. Treści i poglądy zawarte w wywiadzie i w liście są tendencyjne, jednostronne i mijają się z prawdą. Nie byłyby godne odniesienia się do nich, gdyby nie napastliwy ton, jakim posługuje się Burmistrz Pawlicki w stosunku do Zarządu Powiatu i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jestem członkiem od wielu lat.

Starosta Jarociński zawiadamia

Starosta Jarociński działając na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. oraz w oparciu o artykuły z prawa geodezyjnego i kartograficznego zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Pikietujący u Starosty

Dzisiaj kilkunastu pikietujących mieszkańców powiatu jarocińskiego wspierających protest ratowników medycznych przeszło ulicami miasta pod starostwo powiatowe.

11 sierpnia 2017

Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ?

„W związku z deklaracjami pana Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, które wygłosił podczas wywiadu radiowego w dniu 3-go sierpnia, a dotyczącymi jego chęci pomocy dla szpitala jarocińskiego zwracam się do pana Burmistrza, by dotrzymał słowa i przekazał z budżetu gminnego kilka milionów na zakup rezonansu magnetycznego dla naszego szpitala…” – mówi Starosta Teodor Grobelny.

Dożynki Powiatowo-Gminne 2017

Starosta jarociński Teodor Grobelny w imieniu swoim i wójta Kotlina zaprasza wszystkich na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 3 września br. w Magnuszewicach w gminie Kotlin.

Rondo w Zakrzewie już otwarte

„ Zakończyliśmy już remont na rondzie w Zakrzewie i dzisiaj rondo już jest ponownie oddane do ruchu” – informuje Zbigniew Kuzdżał, Członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy drogowe.

Ćwiczyli na... obwodnicy

W nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń z wykonawcą oraz zarządcą nowej obwodnicy Jarocina, w dniu 10-go sierpnia br. przeprowadzono tam ćwiczenia służb ratowniczych.

10 sierpnia 2017

Drezyną zamiast Pendolino

Stowarzyszenie Szerokim Torem zaprasza miłośników rowerów i aktywnego spędzania czasu na "Niedzielę na torach" z Jarocińską Koleją Drezynową. Impreza odbędzie się 13-go sierpnia 2017r. w godzinach od 11.00 do 16.00.

10 sierpnia 2017

Kredyt dla szpitala

W dniu 4 sierpnia br. odbyła się Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Jarocińskiego, na której podjęto po głosowaniu decyzję o udzieleniu przez Powiat poręczenia kredytu inwestycyjnego spółce „Szpital Powiatowy w Jarocinie”.

07 sierpnia 2017

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje społeczne - dodatkowe informacje dalej.

04 sierpnia 2017

Temat Dnia - rozmowa na temat szpitala jarocińskiego w TVP3 Poznań

W dniu 2-go sierpnia w TVP3 w Poznaniu Starosta Jarociński Teodor Grobelny został zaproszony wraz z Tomaszem Raźniakiem, liderem protestujących jarocińskich ratowników medycznych do programu „Temat Dnia”. Rozmowa odbywała się „na żywo”- jednak zamiast Tomasza Raźniaka do studia przybył Paweł Bogocz, ratownik medyczny z Poznania i jednocześnie działacz związkowy… Starosta Teodor Grobelny nie został uprzedzony o tej „zamianie” rozmówcy i wobec tego bezpośrednio przed samą rozmową na antenie zadał poznańskiemu ratownikowi pytanie – jaki jest powód nieobecności pana Raźniaka, skoro jeszcze kilka godzin wcześniej aktywnie pikietował przed starostwem jarocińskim? Na to pytanie zastępujący pana Raźniaka kolega odpowiedział, że „Pan Tomek jest zmęczony…”.

03 sierpnia 2017

Pomoc ze strony samorządu powiatowego dla szpitala w Jarocinie

Dzisiaj, 2-go sierpnia br. odbyła się w Jarocinie pikieta protestujących ratowników medycznych. Około godziny 10-ej rano kilkudziesięcioosobowa grupa ratowników zgromadziła się na placu przed szpitalem, a następnie ratownicy przeszli przez jarociński rynek i dotarli pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie na ich spotkanie wyszedł Teodor Grobelny, Starosta Jarociński.

02 sierpnia 2017