Super mechanicy z "Dwójki"

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Klimatycznie i romantycznie podczas IV Gali Konkursu Młodzi Twórcy Literatury

O tym, że współczesna młodzież pragnie podzielić się swoją refleksją o świecie sięgając po pióro można się było przekonać uczestnicząc w IV Gali Regionalnego Konkursu Literackiego „ Młodzi Twórcy Literatury”, która odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Mocne otwarcie "Jedynki"

Mocne otwarcie sezonu wiosennego odnotowali lekkoatleci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w Biegach Przełajowych w Żerkowie.

Kiermaszowe atrakcje za nami

Liczne atrakcje przyciągnęły mieszkańców powiatu na kolejny Kiermasz Wielkanocny, który odbył się w sobotę na jarocińskim rynku.

29 marca 2015

Laureatki Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych

Uczennice ZSP nr 1 w Jarocinie Klaudia Włodarczyk, Daria Nowak znalazły się w gronie laureatów drugiej polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych.

25 marca 2015

Drzwi otwarte w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach 20 i 21 marca br szeroko otworzył drzwi dla wszystkich gimnazjalistów i ich rodziców. Przygotował też dużo atrakcji takich jak koncert muzyczny, pokazy podnoszenia ciężarów, degustację kanapek i ciast wykonanych przez uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz pokaz nowoczesnego sprzętu dla agrobiznesu i logistyki.

24 marca 2015
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

O funduszach z przedsiębiorcami

"Fundusze europejskie dla przedsiębiorców" to temat zakończonego dziś spotkania informacyjnego zorganizowanego przez Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie we współpracy z Fundacją Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. O znaczeniu środków unijnych dla MSP mówił starosta Bartosz Walczak otwierając spotkanie dla przedsiębiorców.

24 marca 2015

Mistrzowska Gala

Adrian Pawlicki, Agata Sawada, Agnieszka Borkiewicz, ZPM Biernacki, Fundacja "Ogród Marzeń" to laureaci nagrody Starosty Jarocińskiego "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego" w 2014 roku. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej Gali Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

21 marca 2015

Konkurs plastyczny o bezpieczeństwie

Marta Mazurek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Marta Leonherd z Zespołu Szkół w Wilkowyi i Magdalena Wechterowicz z Gimnazjum w Witaszycach zostały laureatkami powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”. Ze zwyciężczyniami konkursu spotkał się dziś starosta Bartosz Walczak, który wręczył im nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci

1 marca obchodziliśmy po raz czwarty Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, przygotowana została wystawa poświecona wszystkim tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie godzili się na podporządkowanie Polski komunistycznej władzy Związku Radzieckiego i zniewolenie intelektualne narodu polskiego.

Trzy medale w Holandii

Aż trzy medale wywalczyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w rozegranej w holenderskim Eindhoven 42 edycja Dutch Open 2015. Na drugim stopniu podium stanęły: juniorka Patrycja Adamkiewicz i kadetka Martyna Stasik, natomiast stopień niżej uplasowała się kolejna juniorka Anna Zbawiona.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilne Punkty Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

18 marca 2015