Prace nocne przy budowie wiaduktów w Jarocinie

Przez najbliższe trzy noce będą trwały prace przy przebudowie wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Inwestycję wartą ponad 12 mln zł brutto realizuje Powiat Jarociński a generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

28 sierpnia 2012

Drugi wiadukt do rozbiórki

W piątek 24 sierpnia zostanie zamknięty dla ruchu drugi wiadukt przy ulicy Powstańców Wlkp., nad torami PKP w Jarocinie. - Cieszy nas niezmiernie, że realizacja tak ważnej inwestycji idzie zgodnie z planem mimo „niespodzianek” na jakie trafia wykonawca. Wykopane kable czy rury nie hamują postępu prac. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z utrudnień w ruchu zarówno dla mieszkańców, jak i przejeżdżających przez Jarocin kierowców. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Należy jednak pamiętać, że dzięki realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji, jest to tylko sytuacja przejściowa. – stwierdza starosta Mikołaj Szymczak.

23 sierpnia 2012

Rocznica Cudu nad Wisłą

92 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Delegacje władz samorządowych powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, wojska, organizacji kombatanckich złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

20 sierpnia 2012

Oświadczenie Starosty Powiatu Jarocińskiego

W związku z pojawiającymi się insynuacjami i pomówieniami, które wskazują na możliwość wystąpienia nieprawidłowości w działaniach Zarządu Powiatu przy zakupie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Kotlinie z przeznaczeniem na dom pomocy społecznej informuję, że podjąłem decyzję o upublicznieniu wszystkich dokumentów dotyczących tej transakcji. W biurze sekretarza powiatu (Starostwo Powiatowe w Jarocinie, pokój nr 26) w godzinach od. 8.00 do 16.00 dostępne są do wglądu oryginały:

14 sierpnia 2012

Nowy dom dla pensjonariuszek

Po wielu miesiącach analiz władze powiatu jarocińskiego podjęły ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji Domu Pomocy Społecznej. Rozpoczęły się prace nad założeniami do projektu przebudowy obiektu w Kotlinie, który samorząd kupił na potrzeby placówki. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę, powiat ogłosi przetarg na realizację inwestycji szacowanej na kwotę 7 mln zł.

13 sierpnia 2012

Powiatowe dożynki w Wojciechowie

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminno – powiatowych będą sołectwa Łowęcice i Wojciechowo. Uroczystości zaplanowano na niedzielę 9 września. Rozpoczną się mszą św. dziękczynną - polową, która zostanie odprawiona na placu przy sali wiejskiej w Wojciechowie. Nie zabraknie tradycyjnej części obrzędowej, występów artystycznych i zabawy tanecznej.

12 sierpnia 2012

Podlesie w Witaszycach w porozumieniu

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisali porozumienie dotyczące współfinansowania przez powiat gminnej inwestycji - przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach.

11 sierpnia 2012

Spadkobiercy żądają milionów

16 mln zł domaga się od Powiatu Jarocińskiego kancelaria prawna działająca w imieniu spadkobierców Karola Draheim – byłego właściciela nieruchomości w Zakrzewie, obecnej siedzibie Domu Pomocy Społecznej. Na początku lipca kancelaria wezwała samorząd do uiszczenia tej kwoty wskazując swoje konto i termin zapłaty – 30 lipca 2012 roku.

10 sierpnia 2012

Udogodnienia dla uczniów z Ługów

W związku z trwającą przebudową wiaduktów na ul. Powstańców Wielkopolskich zarząd powiatu prowadzi rozmowy ze spółkami zarządzającymi nieruchomościami kolejowymi na temat zorganizowania udogodnień komunikacyjnych dla mieszkańców Ługów.

09 sierpnia 2012

Szpital sie rozrasta

Trwają prace związane z rozbudową i nadbudową jarocińskiego szpitala. Inwestycja będzie kosztowała ponad 10 mln zł. Na jej sfinansowanie szpital zaciągnął obligacje poręczone przez powiat jarociński.

09 sierpnia 2012