« powrót 12 lutego 2018

BEZPIECZNE WALENTYNKI

BEZPIECZNE WALENTYNKI photo

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach przeprowadzona została przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarocinie akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2018”.

Z okazji zbliżającego się "święta zakochanych" w ZSP-B utworzono punkt edukacyjny, w którym młodzież mogła uzyskać informacje na temat HIV i AIDS, otrzymać materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki, a także wziąć udział w konkursie wiedzy na ten temat. Za udział w konkursie i udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczniowie otrzymywali walentynkowe kartki, serduszka i kubki. Koordynatorem całej akcji ze strony „Sanepidu” była Magdalena Mróz, starszy asystent do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia.

"Popieramy tego typu akcje edukacyjne prowadzone w szkołach. To bardzo ważne, by młodzież posiadała wiedzę na temat profilaktyki HIV i AIDS i była w pełni świadoma zagrożeń, jakie te choroby z sobą niosą". - mówi Mirosław Drzazga, Wicestarosta odpowiedzialny za sprawy oświatowe w powiecie jarocińskim.

« powrót Drukuj

Czytaj również: