NOWE BOISKO W TARCACH

Dodano 13 czerwca 2017, wpis archiwalny NOWE BOISKO W TARCACH

„W ramach tej inwestycji przebudowaliśmy boisko wielofunkcyjne i starą  nawierzchnię asfaltową zastąpiliśmy nowoczesną nawierzchnię z poliuretanu o powierzchni prawie 1100 m2. Oprócz tego wybudowaliśmy też siłownię zewnętrzną, wymieniliśmy oświetlenie boiska, oraz wykonaliśmy nowe utwardzenia wokół samego boiska. Koszt całej inwestycji to kwota ponad 460 tysięcy złotych.” – informuje Zbigniew Kuzdżał, członek Zarządu Powiatu.

Powiat Jarociński pozyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie 231 500 PLN ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Edycja 2016.

„Od odbioru inwestycji minęło niewiele czasu, ale już możemy zaobserwować bardzo duże zainteresowanie nowym boiskiem. Bardzo nas to cieszy, że młodzież ucząca się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych, jak i dzieci z okolic korzystają tak chętnie z tak nowoczesnego, przebudowanego boiska” – mówi Starosta Teodor Grobelny.

Do dyspozycji dzieci i młodzieży oddano boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do tenisa ziemnego oraz siłownię zewnętrzną. Warto dodać, że nowa płyta boiska różni się od nawierzchni tradycyjnych efektownym wyglądem oraz wysoką elastycznością i w przypadku ewentualnego upadku podczas gry nie jest „kontuzjogenna”                       i pozwala uniknąć poważnych urazów.

Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach Sławomir Adamiak nie ukrywa, że przebudowa boiska była niezbędna: „Jestem bardzo zadowolony, że udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu oraz środki z budżetu Powiatu Jarocińskiego, by dzięki temu zrealizować tę inwestycję. Z pewnością boisko, jak i siłownia przez wiele lat będą służyć i naszym uczniom, jak i mieszkańcom.”

Tarce - nowa siłownia w parku

Tarce - nowe boisko przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych