BIP
« powrót 10 maja 2018

DROGA S-11

DROGA S-11 photo

Dzisiaj 10 maja br. Starosta Teodor Grobelny wziął udział w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw "DROGA S 11", które odbyło się w Poznaniu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

Porządek obrad obejmował m.in.: zapoznanie się ze  sprawozdaniem finansowym i merytorycznym działalności Stowarzyszenia za rok 2017, czy wystąpienie przedstawicieli GDDKiA dotyczące informacji o postępie prac i przygotowaniach inwestycji S-11.

"Jak ogromne znaczenie mają dobre i szybkie połączenia drogowe nie trzeba chyba nikogo przekonywać stąd aktywne uczestnictwo Powiatu Jarocińskiego w pracach Stowarzyszenia Drogi S-11 i na pewno będziemy cały czas aktywnie wspierać prace zmierzające do dalszej budowy szybkiego połączenia drogowego północy i południa naszego kraju". - mówił tuż po zakończeniu spotkania Starosta Teodor Grobelny.

Realizacja drogi ekspresowej S-11 jest inwestycją o kluczowym i strategicznym znaczeniu dla regionów przez które ma przebiegać oraz stanowi jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących północ z południem naszego kraju. Stowarzyszenie zabiega więc o modernizację drogi krajowej nr 11 do parametrów trasy ekspresowej, w nadziei na wzrost konkurencyjności lokalnych ośrodków gospodarczych i tym samym zaprzestanie dalszej ich peryferyzacji. W konsekwencji realizacja S11 ma przyczynić się do podniesienia konkurencyjności gospodarczej regionów i spójności transportowej Polski w układzie południkowym przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wzmocnienia spójności społecznej i przestrzennej kraju.

Po długich zabiegach i staraniach przedsięwzięcie to zostało wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

STOWARZYSZENIE GMIN, POWIATÓW I WOJEWÓDZTW „DROGA S11”
powstało w lipcu 2006 r. w Koszalinie. Jesteśmy celem jest doprowadzenie do powstania drogi ekspresowej o długości ok. 550 km przebiegającej przez 4 województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie oraz ślądkie, łączac północ z południem naszego kraju. Aktualna liczba członków i sympatyków to 57 jednostek samorządu terytorialnego. Zrzeszamy 52 członków zwykłych: 2 województwa,14 powiatów,36 gmin,oraz 5 członków wspierających.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka