« powrót 07 maja 2019

FANI MOTORYZACJI

FANI MOTORYZACJI photo

POWIAT JAROCIŃSKI - FANI MOTORYZACJI

W Pleszewie odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. Głównym organizatorem wydarzenia, które odbyło się pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, było kuratorium Oświaty w Poznaniu. Cele turnieju zakładają podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej. W konkursie wzięło udział 12 drużyn reprezentujących 7 powiatów byłego województwa kaliskiego. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych  w Tarcach reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Kiełbasa, Adam Zaremba, Michał Hybiak. Uczniowie  ze szkoły w Tarcach zajęli II miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 9 maja w Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile.                     

W szczególności nacisk kładziony jest na  popularyzowanie wśród uczniów  znajomości przepisów o ruchu drogowym, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również inspirowanie młodzieży i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W konkursie wzięło udział 12 drużyn reprezentujących 7 powiatów byłego województwa kaliskiego. Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych  w Tarcach reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Kiełbasa, Adam Zaremba, Michał Hybiak. Uczniowie  ze szkoły w Tarcach zajęli II miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 9 maja w Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile.

« powrót Drukuj

Czytaj również: