« powrót 29 października 2018

„JEDYNKA” MA BUDOWLAŃCÓW Z POWEREM

„JEDYNKA” MA BUDOWLAŃCÓW Z POWEREM photo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 po raz drugi w swojej historii wygrał grant w wysokości ponad 240 tys. zł na sfinansowanie zagranicznych praktyk dla swoich uczniów - przyszłych budowlańców.

Otrzymana  kwota dofinansowania pokrywa wszelkie koszty związane z udziałem 32 uczniów w projekcie. W ramach grantu uczniowie odbędą przygotowanie teoretyczne na Politechnice Poznańskiej, przygotowanie językowe w jednej ze szkół językowych z terenu naszego miasta, oraz otrzymają pełne wyposażenie robocze, Najważniejsze jednak jest, że w ramach projektu odbędą dwutygodniowe praktyki „w swojej branży” w jednym z renomowanych centrów kształcenia zawodowego w Niemczech.

Podczas praktyk uczniowie mają zagwarantowany program kulturalny oraz otrzymują kieszonkowe. Wszelkie koszty związane z udziałem w projekcie pokrywane są ze środków grantu – jedyne co „muszą” zrobić uczniowie, to tylko wyrazić chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu i przejść etap rekrutacji.

Projekt finansowany jest ze środków unijnych programu PO-WER. Pierwsza edycja projektu okazała się sukcesem, dlatego szkoła podjęła decyzję ponownego aplikowania o środki unijne.

Czytaj również: