« powrót 26 października 2018

KOLOROWA OLIMPIADA

KOLOROWA OLIMPIADA photo

KOLOROWA OLIMPIADA 24 października br. w sali gimnastycznej jarocińskiego LO odbyła się po raz kolejny Kolorowa Olimpiada. Impreza ta jest częścią projektu „Trenuję, Startuję, Kibicuję” realizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenie „Tacy Sami”.

Kolorowa Olimpiada jest jedyną imprezą sportową w naszym rejonie, w której uczestniczą wyłącznie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Organizatorzy zaprosili do udziału reprezentantów szkół specjalnych z rejonu kaliskiego.

Zawodnicy dziewięciu drużyn rywalizowali w konkurencjach wymagających sprawności fizycznej oraz dużego poczucia humoru. W zawodach pomagali uczestnikom wolontariusze – uczniowie jarocińskiego liceum.

Zwycięzcami Olimpiady zostali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od uzyskanego miejsca, otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy i nagrody. Imprezę tradycyjnie już zakończył smaczny poczęstunek przygotowany przez klasę PP4 pod kierunkiem Marii Kubickiej – Główny.

Sponsorem nagród dla drużyn było Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Santander Bank, oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

« powrót Drukuj

Czytaj również: