KONFERENCJA ws SPORTU I TURYSTYKI

KONFERENCJA ws SPORTU I TURYSTYKI photo

POWIAT JAROCIŃSKI

KONFERENCJA dot. SPORTU I TURYSTYKI

11 czerwca br. w Pile odbyła się konferencja dot. współpracy województwa wielkopolskiego z samorządami terytorialnymi i stowarzyszeniami w obszarze sportu i turystyki. Wsród gości obecny był. m.in. Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Powiat Jarociński reprezentował Mariusz Stolecki, Członek Zarządu Powiatu.

Celem spotkania było m.in. przybliżenie funkcjonujących na szczeblu wojewódzkim rozwiązań, które służą współpracy samorządu województwa wielkopolskiego z partnerami publicznymi (np. z jednostkami samorządu terytorialnego, czy stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi) w dziedzinie kultury fizycznej i turystyki.

„Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo dzięki wymianie doświadczeń, a także możliwości pozyskania z pierwszej ręki informacji można być na bieżąco z coraz to szerszą ofertą funduszy pomocowych na finansowanie sportu i turystyki.” – mówi Mariusz Stolecki, który brał udział w tej konferencji.

Czytaj również: