KONKURS "GOSPODARKA ODPADAMI NA TERENACH WIEJSKICH"

Dodano 15 kwietnia 2019, wpis archiwalny KONKURS

Celem powyższej proekologicznej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodszej części naszego społeczeństwa m.in. na: właściwe postępowanie z odpadami na terenach wiejskich, w tym powstających w związku z działalnością rolniczą; sposób zagospodarowania z uwzględnieniem warunków lokalnych oraz analizę dotycząca sposobu ograniczenia ilość odpadów.

Podejmowana po raz kolejny inicjatywa proekologiczna ma również za zadanie uświadomienie osobistej odpowiedzialności m.in. poprzez właściwe postępowanie z odpadami. Wzorem lat ubiegłych konkurs ma na celu promocję postaw i zachowań przyjaznych dla środowiska, aktywizację do badania problemów ochrony środowiska, prezentację zagadnień-problemów ochrony środowiska z zakresu gospodarki odpadami oraz budowanie świadomości proekologicznej. Przy ocenie prac preferowane będą propozycje rozwiązań lokalnych.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz innych placówek oświatowo-wychowawczych funkcjonujących na terenie powiatu jarocińskiego.

Podstawowe informacje o konkursie przedstawione są w regulaminie, który przesłany został do Dyrekcji wszystkich szkół, z prośbą o popularyzację jego założeń wśród uczniów.

Zgodnie z regulaminem prace konkursowe wraz z załączonym oświadczeniem dot. przetwarzania danych osobowych należy przedłożyć w Starostwie Powiatowym w Jarocinie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 maja 2019 roku.

Wręczenie nagród autorom wyróżnionych prac oraz ogłoszenie wyników nastąpi na oficjalnym podsumowaniu planowanym w pierwszej połowie czerwca br.

Zapraszamy, w proponowanej przez nas formie, dzieci i młodzież powiatu jarocińskiego do poszerzenia swej wiedzy ekologicznej.