BIP
« powrót 17 maja 2018

KONKURS KRASOMÓWCÓW

KONKURS KRASOMÓWCÓW photo

Już po raz trzeci w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie młodzi mówcy mogli sprawdzić swoje oratorskie umiejętności i siłę oddziaływania na publiczność w III Powiatowym Konkursie Krasomówczym.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej przedstawiciele drużyn wygłosili wcześniej przygotowane przemówienie, którego tematem był cytat z Prymasa Polski, Kardynała Augusta Hlonda: „Wolno swój naród więcej kochać, nie wolno nikogo nienawidzić”. W każdym konkursie krasomówczym niezmiennie chodzi o zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego i rozbudzenie zamiłowania do pięknego, sugestywnego mówienia. Komisja złożona z nauczycieli – oceniała koncepcję rozwinięcia tematu, konstrukcję wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka i jego barwność, sugestywność wypowiedzi.

Publiczność zgromadzona w auli liceum żywo reagowała na wystąpienia uczestników konkursu – przyszłych polityków, dziennikarzy, prezesów firm, czy menagerów. Okazało się, że młodzi ludzie całkiem nieźle radzą sobie z publicznymi wystąpieniami, potrafią wykorzystać wiele argumentów            i środków służących perswazji, zwłaszcza, że konkurs poprzedzony był uczestnictwem w warsztatach krasomówczych przeprowadzonych przez dr Beatę Udzik, doradcę metodycznego języka polskiego, pomysłodawczynię konkursu.

Zwycięzcami krasomówczych zmagań okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1. Drugie miejsce zajęła drużyna z I LO, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Nagrody ufundował i wręczył Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka