« powrót 15 maja 2019

KOTLIN - PO DRODZE...

KOTLIN - PO DRODZE... photo

 

POWIAT JAROCIŃSKI

KOTLIN – PO DRODZE…

W piątek 10 maja br w ramach galerii "Po drodze" działającej przy DKK otwarto wystawę fotografii młodzieży z sekcji "Film Team Kotlin - mała akademia filmowa”. Wystawa p.n. "Dookoła obiektywu" – to efekt wspólnej pracy młodzieży i instruktora Przemysława Szyduka.

„…Po drodze do sklepu, szkoły, pracy i wielu codziennych zajęć. Nie czekamy na zwiedzających, ale to wystawa będzie wędrować po powiecie jarocińskim. W najbliższych tygodniach zagości w szkołach Gminy Kotlin, a od połowy czerwca będą ją mogli odwiedzić min. mieszkańcy Żerkowa w Bibliotece Miasta i Gminy, Jarocina - w JOK, Jaraczewa – w Bibliotece Miasta i Gminy. Wystawa powróci do Kotlina w miesiącu wrześniu” – mówi Janusz Barański, Dyrektor Domu Kultury w Kotlinie.

Wśród licznie zebranych mieszkańców i zaproszonych gości obecny był m.in. Mariusz Stolecki. Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, odpowiedzialny za oświatę, który pogratulował zarówno organizatorom, jak i młodym fotografom pasji, zaangażowania i sukcesów.

„Muzycznie wystawę otworzyli Gwidon Waliszewski - vocal i Jakub Matuszewski – fortepian, na co dzień studenci UAM w Poznaniu w repertuarze pieśni St. Moniuszki w związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora – dodaje Janusz Barański - a na zakończenie wysłuchaliśmy koncertu kameralnego w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej im. I.J Paderewskiego w Poznaniu Dominiki Waliszewskiej, Joanny Słowińskiej oraz Szymona Chorobińskiego".

Wystawa w DK w Kotlinie jest kolejną ekspozycją w ramach funkcjonującej tam galerii "Po drodze".

« powrót Drukuj

Czytaj również: