List otwarty Starosty do Mieszkańców Powiatu Jarocińskiego

Dodano 11 sierpnia 2017, wpis archiwalny List otwarty Starosty do Mieszkańców Powiatu Jarocińskiego

"Jako wieloletni radny i nauczyciel traktuję wypowiedzi pana Pawlickiego, jak wypowiedzi ucznia, który za wszelką cenę stara się zrewanżować za utratę władzy i wpływów w Zarządzie Powiatu oraz w Radzie Powiatu. Burmistrz Pawlicki z uporem powtarza pomysł budowy łącznika dróg nr 11 i nr 12, budowy na którą nas, jako Powiat nie stać. Łącznika, który po otwarciu nowej obwodnicy Jarocina zapewne straci na znaczeniu. Poza tym inwestycja ta pozbawiłaby Powiat na wiele lat możliwości realizacji innych inwestycji drogowych. Dodam także, ze Powiat nie posiada dokumentacji technicznej dotyczącej łącznika dróg nr 11 i nr 12 – co powtarza wciąż Burmistrz Pawlicki – a  dysponujemy jedynie operatem środowiskowym i mapami, za które Powiat zapłacił z własnych środków.

Burmistrz Pawlicki chcąc budować łącznik twierdzi, że nie posiada jednak środków na odkupienie od nas opinii środowiskowej i map - natomiast chętnie dofinansuje szpital kilkoma milionami złotych. Proponuję zatem, by pan Burmistrz Pawlicki zrealizował chociaż tę obietnicę i dotrzymał słowa kupując za cenę 3 milionów złotych rezonans magnetyczny dla naszego szpitala, który jest niezbędny do ratowania życia i zdrowia naszych mieszkańców.

Odnoszę wrażenie, że Burmistrz Adam Pawlicki nie może zbyt wiele zrobić dla mieszkańców Goliny, gdyż jak twierdzi przeszkadzają mu w tym szczególnie działacze PSL. W ten sposób usprawiedliwia swoje porażki i próbuje odwrócić uwagę opinii publicznej chociażby od zastoju i braku postępu prac na budowie łącznika ulic Bema z Wrocławską w Jarocinie.

To pan Burmistrz Pawlicki z pomocą byłego Starosty pana Walczaka – chętnie przyjął od Powiatu w zeszłym roku dofinansowanie na drogę gminną Jarocin-Słupia w wysokości 2 mln złotych i wówczas radni PSL głosując „ZA” nie przeszkadzali panu Burmistrzowi Pawlickiemu w realizacji jego planów. Bardzo wybiórczo pan Burmistrz Pawlicki postrzega i interpretuje niektóre fakty.

Podsumowując – jeżeli Wasz Burmistrz otrzymuje coś od Powiatu – to chętnie przyjmuje naszą pomoc. Jeżeli jednak musi za coś zapłacić – od razu wygłasza oskarżycielskie mowy, obrażając przy tym rolników, gospodynie domowe, nauczycieli, strażaków, urzędników i sołtysów – członków Polskiego Stronnictwa Ludowego – nazywając ich „bandą”. Uważam, że czas z tym skończyć !"

z poważaniem

Teodor Grobelny