BIP
« powrót 05 grudnia 2017

Matematyczny słoń

Matematyczny słoń photo

Jak zjeść matematycznego słonia? Co wspólnego z maturą ma wspinaczka na szczyt? Jak ważne jest określenie celu, tworzenie warunków i w końcu jakimi metodami przygotowywać się do egzaminu maturalnego? Na te i szereg innych pytań odpowiadał - podczas swojego wykładu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - matematyk Dariusz Kulma.

Wykład motywacyjny skierowany był do tegorocznych maturzystów. Spotkanie  dodatkowo, by wciągnąć młodzież do aktywnego słuchania prowadzone było z ogromną dawką poczucia humoru. Wykład odbył się w ramach realizacji projektu "Rozwój kompetencji kluczowych w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie jarocińskim", w ramach którego Dariusz Kulma poprowadził warsztaty z GeoGebry dla nauczycieli matematyki, a także dla całego grona nauczycielskiego. Wykład nosił tytuł "Jak skutecznie uczyć matematyki i nie tylko..."

Podczas dwugodzinnego spotkania Dariusz Kulma wskazywał na jedną z najważniejszych jego zdaniem zasad: "Bycie nauczycielem to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim, to działania wychowawcze. Nie jest ważne czego uczysz, ale jak uczysz. Nauczyciel nie będzie miał rezultatów, jeśli nie uda mu się dotrzeć do ucznia."

Dariusz Kulma – nauczyciel matematyki i pasjonat tej dziedziny wiedzy, wielokrotnie nagradzany, w tym m.in. tytułem Nauczyciela Roku 2008 w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez „Głos Nauczycielski” pod patronatem MEN.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka