Można składać wnioski do nagrody

Dodano 07 listopada 2017, wpis archiwalny Można składać wnioski do nagrody

Do 31 grudnia br. można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w pięciu kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna, rolnictwo oraz młody talent.

Pretendować do nagrody mogą osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe, a także jednostki, które nie posiadają osobowości prawnej pod warunkiem, że całokształt ich działalności zawodowej i społecznej, wybitnie przyczynił się do rozwoju i promocji Powiatu Jarocińskiego. Komisja powołana przez starostę oceniając wnioski  pod uwagę bierze:

·     W dziedzinie „Gospodarki” docenione jest kreatywne, konsekwentne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu.

·     W kategorii „Oświata, kultura i sport” wyróżnienie można otrzymać za całokształt działalności lub konkretne przedsięwzięcie mające wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku powiatu.

·    Statuetka w obszarze „Działalności społecznej” przyznawana jest na podstawie osiągnięć, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

·   „Młody talent” - to nagroda dla osób fizycznych w wieku do 25 lat, które wyróżniają się na niwie naukowej, sportowej, kulturalnej i społecznej, przyczyniając się tym samym do promocji powiatu.

·    W kategorii „Rolnictwo” o statuetkę mogą ubiegać się zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje i instytucje przyczyniające się do rozwoju rolnictwa

na terenie Powiatu Jarocińskiego.

Pliki do pobrania (wniosek oraz regulamin konkursu) pod adresem:

Zasluzeni_dla_Powiatu formularze