« powrót 10 stycznia 2019

NAGRODA DLA UCZENNIC Z LO

NAGRODA DLA UCZENNIC Z LO photo

Uczennice I Liceum im. T. Kościuszki zostały nagrodzone w wojewódzkim konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” zorganizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

Konkurs odbywał się pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego. Anna Stelmaszyk z LO w Jarocinie zdobyła I miejsce w kategorii komiks, przygotowując pracę przedstawiającą epizod z Powstania Wielkopolskiego z udziałem Edmunda Rogalskiego (powstańca wielkopolskiego i międzywojennego burmistrza Jarocina). Natomiast Wiktoria Ratajczak z LO zajęła III miejsce w kategorii plakat, przedstawiając dowódcę jarocińskiego oddziału z czasów powstania hr. Zbigniewa Ostroróg - Gorzeńskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dzisiaj 10 stycznia br. w siedzibie poznańskiego IPN. (poniżej jedna z nagrodzonych prac)

Czytaj również: