NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA

NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA photo

Dzisiaj Starosta Lidia Czechak przekazała na ręce Leszka Mazurka, prezesa jarocińskiej lecznicy kluczyki do nowej karetki zakupionej dla jarocińskiego szpitala. Z tej okazji do Starosty Jarocińskiego wpłynął także list gratulacyjny od Wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg.

Zakupiona karetka, to samochód specjalny, sanitarny marki Volkswagen Crafter z 2018 r. Zadanie obejmowało zakup karetki pogotowia typu S wraz z nowoczesnym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Nowa karetka, a w tym również sprzęt wysokiej jakości, wpłynie na lepszą skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Zakupiona karetka będzie funkcjonowała w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Całkowita kwota zakupu karetki: 428.547,08 zł. Dotacja z budżetu państwa: 300 tys. zł umowa z Wojewodą z dnia 26 września 2018 r.

Wkład samorządów:

Powiat Jarociński:                      49.980,04 zł

Gmina Jaraczewo:                       9.100,00 zł

Gmina Jarocin:                           49.924,52 zł

Gmina Kotlin:                                8.168,90 zł

Gmina Żerków                            11.373,62 zł

Wkład każdej z 4 - ch gmin był proporcjonalny do liczby mieszkańców.

Na wyposażeniu karetki znajdują się m.in.:

·         Respirator transportowy

·         Nosze z lawetą

·         Aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej

·         Defibrylator transportowy

Karetka specjalistyczna wysyłana jest najczęściej w stanach nagłego zagrożenia życia, wymagających szybkiej interwencji lekarskiej.

Czytaj również: