NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA

Dodano 07 grudnia 2018, wpis archiwalny NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA

Zakupiona karetka, to samochód specjalny, sanitarny marki Volkswagen Crafter z 2018 r. Zadanie obejmowało zakup karetki pogotowia typu S wraz z nowoczesnym sprzętem medycznym na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

Nowa karetka, a w tym również sprzęt wysokiej jakości, wpłynie na lepszą skuteczność wszelkich działań podejmowanych przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Zakupiona karetka będzie funkcjonowała w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Całkowita kwota zakupu karetki: 428.547,08 zł. Dotacja z budżetu państwa: 300 tys. zł umowa z Wojewodą z dnia 26 września 2018 r.

Wkład samorządów:

Powiat Jarociński:                      49.980,04 zł

Gmina Jaraczewo:                       9.100,00 zł

Gmina Jarocin:                           49.924,52 zł

Gmina Kotlin:                                8.168,90 zł

Gmina Żerków                            11.373,62 zł

Wkład każdej z 4 - ch gmin był proporcjonalny do liczby mieszkańców.

Na wyposażeniu karetki znajdują się m.in.:

·         Respirator transportowy

·         Nosze z lawetą

·         Aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej

·         Defibrylator transportowy

Karetka specjalistyczna wysyłana jest najczęściej w stanach nagłego zagrożenia życia, wymagających szybkiej interwencji lekarskiej.