Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ?

Dodano 11 sierpnia 2017, wpis archiwalny Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ?

Podczas tego wywiadu radiowego Burmistrz Adam Pawlicki mówił m.in.: „(…) Wejście aportem, z kilkoma milionami złotych w żaden sposób nie spowoduje, że Gmina Jarocin byłaby dominująca w decyzjach, co do szpitala, bo to byłby minimalny procent (…), a pozwoliłoby to oczywiście zasilić finansowo szpital… Zresztą tak jak to wcześniej robiliśmy …”

„Zwracam się wobec tego do pana Burmistrza Pawlickiego, by zakupił z kasy gminnej dla naszego szpitala REZONANS MAGNETYCZNY Magneto Essenza, którego cena wynosi 2 mln 900 tys. złotych, a producentem jest firma Siemens. Z rozmów, jakie przeprowadziłem na ten temat z prezesem Mazurkiem zakup takiego sprzętu jest dla naszego szpitala koniecznością. Poza tym dochodzi jeszcze adaptacja pomieszczenia dla takiego rezonansu i to następny milion złotych – ale ten koszt gwarantuję Powiat bierze na siebie. Panie Burmistrzu proszę dotrzymać słowa i dofinansować chociaż w ten sposób szpital! Bo inaczej uznam, że jest Pan gołosłowny i rzuca Pan słowa na wiatr!” – kończy Starosta Teodor Grobelny.