Nowe laptopy do nauki zdalnej

Dodano 31 marca 2021, wpis archiwalny Nowe laptopy do nauki zdalnej

Do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie trafiło 55 nowych laptopów zakupionych w ramach realizacji projektu „Wsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Laptopy trafią do uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają własnego sprzętu do nauki zdalnej.
Kolejne 89 laptopów i 40 tabletów trafi do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, a 20 laptopów do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, których zakup również finansowany jest z pozyskanych dofinansowań unijnych.
Z dofinansowania skorzystali także nauczyciele, łącznie 188 pedagogów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 2 oraz z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, w miesiącu marcu uczestniczyło w szkoleniach dotyczących innowacyjnych rozwiązań i możliwości w trakcie nauki zdalnej.
- Nauka zdalna jest wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Nie każdy ma niezbędny sprzęt do jej realizacji, a nauczyciele cały czas nabywają doświadczenie i nowe umiejętności w tym zakresie. Możliwość zakupienia sprzętu i finansowania szkoleń z w ramach realizacji projektu z pewnością odciąża budżet powiatu. – stwierdza Mariusz Stolecki Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego. – Nasz wkład w realizację tych zadań to około 180 tys. złotych, reszta to środki unijne. Dzięki temu oszczędzamy i możemy te pieniądze przeznaczyć na inne ważne cele – podkreśla.