BIP
« powrót 02 października 2017

Nowy Dyrektor

Nowy Dyrektor  photo

W piątek 29 września br. w Starostwie Powiatowym odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie – jedynym kandydatem był Marek Tyrakowski, który w wyniku konkursu został powołany na to stanowisko.

Marek Tyrakowski ma 52 lata, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Ukończył studia dzienne na wydziale wychowania fizycznego w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe z zarządzania oświatą uzyskując tytuł „Menadżera oświaty”. Ze szkołą związany od 1990 roku, kiedy to podjął pracę, jako nauczyciel. W latach 2006-2017 pracował na stanowisku wicedyrektora. Członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Państwowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.

Plany. Marek Tyrakowski chce by szkoła przez niego kierowana była przyjazna, ale i wymagająca, w której każdy będzie mógł realizować założone cele w sposób optymalny, czując pomoc i wsparcie innych. Szkoła, za którą każdy będzie się czuł odpowiedzialny, z której każdy będzie dumny, do której każdy będzie chętnie wracał. Marek Tyrakowski przytacza, jako motto słów słowa genialnego fizyka Albert Einsteina: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek”.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka