BIP
« powrót 29 września 2017

Nowy szef SOR

Nowy szef SOR photo

Szpitalny Oddział Ratunkowy ma nowego szefa. Nowym pełniącym obowiązki kierownika SOR-u w jarocińskim szpitalu został Tomasz Huk. Do końca roku będzie zastępował dotychczasowego szefa oddziału ratunkowego - Leszka Michalaka, który zrezygnował ze stanowiska

Nowy p.o. szefa SOR-u jest lekarzem medycyny z doświadczeniem zawodowym popartym prawie 30 lat letnim stażem pracy. Od dekady jest też pracownikiem Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Wcześniej pracował m.in. jako zastępca kierownika Pogotowia Ratunkowego w Krakowie i w Pleszewie. Zajmował się również chirurgią dziecięcą w Kaliszu. Tomasz Huk będzie koordynował pracę 29 ratowników medycznych, 25 pielęgniarek i 1 kierowcy.

„Poprzedni kierownik chwilowo musiał zrezygnować ze stanowiska,  a szpital nie mógł sobie pozwolić na to, aby tak ważny i trudny oddział jak SOR funkcjonował bez osoby zarządzającej pracą całego zespołu. Za kandydaturą  Tomasza Huka przemawiało jego wieloletnie doświadczenie zawodowe, sumienność i znajomość oddziału".- informuje Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Obszar  działania jarocińskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, to teren powiatu, zamieszkiwanego przez ponad 70 tys. mieszkańców. Karetki SOR-u wyjeżdżają do pacjentów średnio 100 razy w ciągu tygodnia. Miesięcznie załoga oddziału pomaga od 500 do 600 osobom, w wielu przypadkach ratując życie pacjentów.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka