« powrót 11 października 2018

OTWARCIE DROGI POWIATOWEJ

OTWARCIE DROGI POWIATOWEJ  photo

OTWARCIE PRZEBUDOWANEJ DROGI POWIATOWEJ Z DOBIESZCZYZNY PRZEZ MIEJSCOWOŚĆ SUCHA DO PARZEWA. TO DRUGI i OSTATNI ETAP PRZEBUDOWY CAŁEGO CIĄGU DROGOWEGO OD KOTLINA PRZEZ SŁAWOSZEW DO SUCHEJ, A DALEJ DO DOBIESZCZYZNY, ŻERKOWA, CHRZANA W STRONĘ GRANICY POWIATU JAROCIŃSKIEGO Z POWIATEM ŚREDZKIM.TA INWESTYCJA JEST ZWIEŃCZENIEM I ZAMYKA CAŁĄ PRZEBUDOWĘ TEJ DROGI.

I ETAP -  przebudowy został zrealizowany w 2017 r. na odcinku Żerków – Kamień – Dobieszczyzna. Przebudowano wówczas 8 km drogi powiatowej na odcinku Żerków – Kamień – Dobieszczyzna. Łączny koszt tamtej części inwestycji to ponad 7,3 mln zł,

  • w tym dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Gminy Żerków wyniosło 2,2 mln zł
  • a ponad 2,8 mln zł w formie dotacji celowej z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

W II ETAPIE tej inwestycji zrealizowanej w roku bieżącym przebudowano odcinek drogi Dobieszczyzna – Sucha – Parzew.  Podczas tego etapu przebudowano prawie 6 km drogi powiatowej z Dobieszczyzny – przez miejscowość Sucha – aż do Parzewa.  

Łączny koszt inwestycji to ponad 7,9 mln zł,

  • w tym dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Gminy Żerków wyniosło 1,3 mln zł
  • oraz w formie dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie  ponad 2,1 mln zł z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

 

Należy dodać, że długość dróg powiatowych na terenie gminy Żerków, to ponad 102 km; a łączne koszty wszystkich powiatowych inwestycji drogowych zrealizowanych w latach 2015 – 2018 na terenie Gminy Żerków  wyniósł 17 mln zł.

« powrót Drukuj

Czytaj również: