O ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W TARCACH

Dodano 09 kwietnia 2019, wpis archiwalny O ZDROWEJ ŻYWNOŚCI W TARCACH

POWIAT JAROCIŃSKI - DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

W Zespole Szkół Przyrodniczo- Biznesowych w Tarcach odbył się Dzień Zdrowej Żywności. Zaproszeni goście wygłosili prelekcje dla uczniów wszystkich klasy z kierunku technik technologii żywności.

Joanna Waśkowiak oraz Monika Tyczewska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarocinie przybliżyły młodzieży zagadnienia związane  z nadzorowaniem produkcji wyrobów spożywczych. Młodzież dowiedziała się m.in. jakie warunki powinny spełniać zakłady przetwórstwa spożywczego, aby produkować bezpieczną żywność oraz jak wygląda urzędowa kontrola żywności.

Kolejnym punktem w programie Dnia Zdrowej Żywności był wykład przedstawicielki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z kierunku „Technologia Żywności i Żywienie Człowieka” p. Klaudii Prządki, która omówiła zasady zdrowego odżywiania.

Na zakończenie się uczennica klasy III – Patrycja Stęchlicka w żartobliwy sposób przekonywała swoje koleżanki i kolegów, że hasło „jesteś tym, co jesz” - nie jest pustym sloganem. Jak zapowiadają organizatorzy za rok –– impreza zostanie zorganizowana ponownie.