Oświata, sport i kultura

Nagrody WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku" wręczone!

25 września w Teatrze Wielkim im. Stanisław Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły "Wielkopolska Szkoła Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku", na którą zapraszali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

MEDIACJE W SZKOLE

26 września w jarocińskim ogólniaku kilkudziesięciu dyrektorów szkół oraz nauczycieli z terenu całego powiatu uczestniczyło w konferencji „Mediacje w szkole – uczenie się odpowiedzialności za własne życie i wspólnoty szkolnej”.

100% ZDAWALNOŚCI EGZAMINU MATURALNEGO 2018

Po raz pierwszy od wielu lat wszyscy maturzyści z jarocińskiego liceum, czyli 179 osób, zdali egzamin maturalny. Wyniki egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym z większości przedmiotów przekroczyły średnią powiatu, województwa i kraju.

SZKOŁA IMIENIA POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 1918/19

22 września to dzień, na który od dawna czekała cała społeczność szkolna ZSP nr 1 w Jarocinie. Istnieją wydarzenia, które zachowują się w pamięci na zawsze. Dzień nadania Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 imienia Powstańców Wielkopolskich 1918/19 niewątpliwie do takich będzie należał.

25 września 2018

POMALUJ MÓJ ŚWIAT

POMALUJ MÓJ ŚWIAT - KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. Szkoły/Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Pomaluj mój świat – konkurs plastyczny dla szkół i przedszkoli” oraz zaświadczenia ukończenia kursu.

20 września 2018

UCZNIOWIE ZŁOŻYLI HOŁD ZAMORDOWANYM POLICJANTOM

Reprezentacje trzech wielkopolskich szkół, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym, wzięły udział w wyjeździe edukacyjnym na Litwę, Łotwę i do Rosji. Wyjazd był nagrodą dla laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”, organizowanego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej

20 września 2018

FESTIWAL AKORDEONOWY W KOTLINIE już wkrótce

"Myślę że jak co roku festiwal zgromadzi w Kotlinie rzesze miłośników muzyki akordeonowej. Festiwal stał się tradycją naszego regionu. Mówiąc październik kojarzymy "akordeony w Kotlinie". Tak naprawdę Festiwal Akordeonowy w Kotlinie jest jedną z najstarszych cyklicznych imprez tego rodzaju w Polsce." - mówi Janusz Barański, organizator i pomysłodawca imprezy, a także Dyrektor Domu Kultury w Kotlinie. Festiwal został wsparty finansowo przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

17 września 2018

REGATY NA ZALEWIE W ROSZKOWIE już 29 września

29 września 2018 odbędą się Regaty Zakończenia Sezonu Żeglarskiego organizowane przez klub żeglarski "Wodniak" Jarocin. Zawody odbywają się pod patronatem Starosty Jarocińskiego.

17 września 2018

WYSTAWA MOBILNA

W pierwszych dniach września mobilna wystawa przygotowana przez Starostwo Powiatowe dla uczczenia 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego odwiedziła tym razem Gminę Jaraczewo.

07 września 2018

PATRIOT ROCK - 22 WRZEŚNIA 2018

22 września br. na terenie jarocińskiej jednostki wojskowej odbędzie się koncert PATRIOT ROCK; w koncercie wezmą udział m.in.: KSU, MAŁGORZATA OSTROWSKA, ŁUKASZ ŁYCZKOWSKI, czy DAMIANA SYJONFAM.

22 sierpnia 2018

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO ORAZ 98. ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ. Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.(na zdj. Jarociniacy biorący udział w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku).

13 sierpnia 2018

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 r. PAMIĘTAMY ! Był piąty rok wojny, ciepły sierpniowy wtorek 1944r. o godzinie 17.00 oznaczonej kryptonimem „W” rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Ponad 40 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami NSZ rozpoczęło natarcie na obiekty zajmowane przez Niemców w siedmiu obwodach Warszawy...

31 lipca 2018