PRZEDSZKOLAKI I PIERWSZA POMOC

Uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ( profil: ratownictwo medyczne) uczyły dzieci z przedszkola „Marcinek” udzielania pierwszej pomocy.

21 czerwca 2018

WYSTAWA W KOTLINIE

19 czerwca br. w kotlińskim Domu Kultury otwarta została wystawa poświęcona Powstaniu Wielkopolskiemu pt.: "... Zaczęło się w Jarocinie".

20 czerwca 2018

POKAŻ NAM JĘZYK

14 czerwca 2018r odbył się drugi etap konkursu „Pokaż nam język” do którego zakwalifikowała się Julia Warkocka z klasy 2 LO a w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Finał odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. (na zdj.od lewej: Julia Warkocka i opiekun szkolnego etapu konkursu - Aleksandra Zwierzchlewska).

W SAMYM CZUBIE

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 uplasował się na czwartym miejscu, a ZSP nr 1 na szóstym - w podsumowaniu Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

TĘGIE GŁOWY

14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk. Pierwsze dwa etapy odbyły się w ZSP1, a finał w Liceum Marii Magdaleny w Poznaniu.W kategorii klas drugich liceum pierwsze miejsce i tytuł Supermatematyka zdobyła uczennica klasy IIc LO w Jarocinie - Joanna Matuszak.

Oświata, sport i kultura

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM ?

W ZSP nr 1 – uczniowie wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam ?”.

MEDIATORKA

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły” odbyło się z absolwentką jarocińskiego LO Jolantą Kucharzak, radcą prawnym i mediatorką, która maturę zdała w 1981 roku.

ROWERY DLA NAJLEPSZYCH

XIX edycja powiatowego konkursu proekologicznego Śmieciom – STOP!, nad którym patronat objął Starosta Jarociński Teodor Grobelny. Głównymi nagrodami dla zwycięzców w konkursie były rowery miejskie.

KRONIKI RODZINNE

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – Powiat Jarociński ogłosił konkurs pod nazwą: „Kroniki Rodzinne – udział w odzyskaniu niepodległości przez Polskę i Powstaniu Wielkopolskim”. Patronat nad konkursem objął Wicestarosta Jarociński Mirosław Drzazga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jan Szczerbań.

14 czerwca 2018

MŁODZIEŻ Z TARC

8 czerwca 2018 roku nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu „O naszą Niepodległą!”. Zespół ZSP-B z Tarc zwyciężył w kategorii prac fotograficznych. (na zdj. - zwycięzcy Ogólnopolskiego Konkursu „O naszą Niepodległą!” w składzie: Marta Bednarz i Grzegorz Janowski z ZSP-B w Tarcach w trakcie rozdania nagród na gali w Warszawie).

14 czerwca 2018

WCZORAJ SĄDZĄCY DZIŚ OSĄDZENI

W nawiązaniu do Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych uczniowie ZSP Nr 1 przedstawili inscenizację rozprawy sądowej nad oprawcami rotmistrza Witolda Pileckiego pt. Wczoraj sądzący, dziś osądzeni - odtajnione fakty rozprawa z przeszłością i oprawcami rotmistrza Pileckiego.

13 czerwca 2018

WIZYTA UCZNIÓW W POZNANIU

6 czerwca był dla części uczniów ZSP nr 1 dniem niecodziennych lekcji, która rozpoczęła się na dworcu w Jarocinie. Uczniów czekała podróż do Poznania, a tam na Wydziale Fizyki Uniwersytetu - wykład "Węgiel, który odmierza czas".

12 czerwca 2018