« powrót 04 października 2018

POZNAWALI PRACĘ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

POZNAWALI PRACĘ RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH  photo

Uczniowie klasy z innowacją ratownictwo medyczne z ZSP nr 2 w Jarocinie wybrali się z wizytą do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. Członkowie załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ratownictwa medycznego. Młodzież miała również okazję zapoznać się z wyposażeniem śmigłowca

Kolejnym etapem wycieczki uczniów z ZSP nr 2 była wizyta w ostrowskim szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego. Grupa młodych uczniów-ratowników została mile przywitana przez  dyrektora szpitala. Następnie pracownica szpitala w Ostrowie przedstawiła strukturę nowo wyremontowanego oddziału ratunkowego szpitala; oprowadziła uczniów z Jarocina po całym oddziale, udzielając jednocześnie cennych wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy.

Szczególną uwagę uczniów przykuł nie tylko  rozmiar oddziału, ale i jego nowoczesne wyposażenie. Na koniec wizyty w szpitalu uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem specjalistycznej karetki i porozmawiać z ratownikiem medycznym.

 photo

 photo

 photo

 photo

 photo

« powrót Drukuj

Czytaj również: