« powrót 17 października 2018

POZWY W TRYBIE WYBORCZYM - ZAŻALENIE BURMISTRZA ODDALONE

Sąd Okręgowy w Kaliszu, który orzekał w trybie wyborczym, zobligował swoim postanowieniem Adama Pawlickiego, Burmistrza Jarocina do sprostowania i zaprzestania używania w swoich wystąpieniach w czasie kampanii wyborczej nieprawdziwych i szkalujących sformułowań pod adresem: Mirosława Drzazgi (Wicestarosty Powiatu Jarocińskiego), Stanisława Martuzalskiego (Członka Zarządu Powiatu) oraz Leszka Mazurka (prezesa szpitala w Jarocinie).

"Wydaje się, że przed Burmistrzem jeszcze długa droga... Wczoraj, 16 października zapadły kolejne trzy postanowienia Sądu niekorzystne dla Burmistrza Jarocina... Oczywiście podejrzewam, że Burmistrz będzie się odwoływał do upadłego... takie Jego prawo. Jednak póki co  stan jest taki, że Burmistrz Pawlicki musi opublikować swoje sprostowania do szkalujących mnie wypowiedzi, jakich użył w czasie tej kampanii wyborczej - mówi Mirosław Drzazga, Wicestarosta Powiatu Jarocińskiego - Czy to jest przyszłość Jarocina wg Burmistrza? Głoszenie nieprawdy, obrażanie innych i później publikowanie sprostowań? Jeżeli tak, to czarno widzę przyszłość wg Burmistrza Pawlickiego… Ile razy Burmistrz Jarocina będzie musiał jeszcze publicznie sprostować swoje nieprawdziwe wypowiedzi na temat innych?" - kontynuuje Wicestarosta .

W przypadku pozwu Mirosława Drzazgi - Burmistrz Pawlicki odwołał się – tłumacząc, że nie mógł dotrzeć na posiedzenie Sądu, bo przebywał „na wcześniej zaplanowanych czynnościach służbowych”, czyli po prostu w tym czasie odwiedzał szkoły w Wilkowyi i w Prusach, bo jednak kampania w toku…

Jednakże zażalenie Burmistrza Pawlickiego zostało oddalone przez Sąd Apelacyjny – cytując postanowienie Sądu: "Zażalenie nie zasługiwało na uwzględnienie".

I teraz Burmistrz musi już tylko opublikować swoje sprostowania o treści: 
„Ja niżej podpisany Adam Pawlicki, kandydat na burmistrza Jarocina z ramienia KWW Ziemia Jarocińska Razem oświadczam, że nieprawdziwe są rozpowszechniane przeze mnie informacje (…)” itd. itd.

Sprostowanie to musi zostać opublikowane na 1 stronie Gazety Jarocińskiej i na 1 stronie czasopisma „JaPiK” – termin publikacji to 48 godzin.

« powrót Drukuj

Czytaj również: