« powrót 06 listopada 2018

ROZBUDOWA SZPITALA

ROZBUDOWA SZPITALA  photo

Do końca tego roku powinna zakończyć się przebudowa i rozbudowa jarocińskiego szpitala. Prace wkroczyły już w ostatnią fazę, a budynek jest w stanie surowym otwartym. Wykonano już ściany, strop, schody i dach; dobiegają końca również prace związane z położeniem wszelkiego rodzaju instalacji.

W ostatnich tygodniach ekipy budowlane zajmowały się m.in.  pracami elewacyjnymi zrobiono też  wylewki pod wykładziny podłogowe, układano płytki na dwóch klatkach schodowych, tapetowano sale chorych i wstawiono drzwi wewnętrzne. Modernizacji poddano również centralne ogrzewanie.

"Patrząc z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że prace na budowie przebiegały bez większych problemów. Myślę, że listopad będzie tym miesiącem, w którym zakończymy rozbudowę. To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów, ale i też personelu szpitala". – mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala.

W ramach rozbudowy i przebudowy jarocińskiej lecznicy – na terenie szpitala  powstał nowy, trzykondygnacyjny  obiekt. Na tzw. „niskim parterze” będzie mieściĆ się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na „wysokim parterze” zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego.

« powrót Drukuj

Czytaj również: