« powrót 07 lutego 2018

ROZMAWIALI O PIENIĄDZACH DLA SZPITALI

ROZMAWIALI O PIENIĄDZACH DLA SZPITALI photo

Dzisiaj 7 lutego br. w pałacu w Witaszycach zakończyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego ( na zdjęciu od prawej: Agnieszka Pachciarz, Lech Janicki i Teodor Grobelny).

W spotkaniu  uczestniczyli m.in.: Lech Janicki - Starosta Ostrzeszowski, Piotr Kasprzak - Starosta Średzki, czy Maciej Wasilewski - Starosta Pleszewski. Gościem specjalnym była Agnieszka Pachciarz – Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ. Gospodarzem spotkania był Starosta Jarociński -  Teodor Grobelny.

„Obrady były bardzo owocne. Od ostatniego posiedzenia Konwentu nagromadziło się mnóstwo tematów. Tematów dotyczących przede wszystkim prowadzonych przez powiaty szpitali i te zagadnienia były motywem przewodnim naszego spotkania. Poruszyliśmy też temat cyfryzacji w szpitalach i związanych z tym przepisów, które wchodzą w życie w tym roku”. – podsumowuje spotkanie Teodor Grobelny, Starosta Jarociński. 

W Konwencie brali także udział prezesi szpitali powiatowych z regionu wielkopolskiego. Podczas Konwentu omawiana była m.in. sytuacja wielkopolskich szpitali powiatowych, a zwłaszcza z tym związanych kwestii finansowych. Dyskutowano również nad stanem realizacji projektu EDM, czyli wprowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w szpitalach, ten temat przedstawił zebranym na Konwencie Maciej Sytek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

"Większość naszych rozmów dotyczyła ciągle zbyt małych pieniędzy przeznaczanych na służbę zdrowia. Wszyscy wiemy, że to jest od wielu lat największa bolączka wszystkich, począwszy od lokalnych samorządów, aż po szczebel ogólnopolski." - ddaje Stanisław Martuzalski, Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego, który również był obecny na Konwencie w Witaszycach.

« powrót Drukuj

Czytaj również: