BIP
« powrót 31 października 2017

Rok patrona jarocińskiego LO

Rok patrona jarocińskiego LO  photo

Z związku z Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ws. Obchodów Roku Kościuszkowskiego, w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym, którego patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko - cały czas prowadzone są przez uczniów i nauczycieli akcje mające propagować wiedzę o życiu i dokonaniach Naczelnika Insurekcji.

Obchody Roku Kościuszki w roku 2017, jako roku Tadeusza Kościuszki rozpoczęto w liceum już 24 marca br. w dniu Patrona LO. Wówczas uczniowie klas pierwszych poznali życie i działalność T. Kościuszki, obejrzeli o nim film dokumentalny, który nakręciła grupa uczniów jarocińskiego liceum. Ten film opowiadający  o Tadeuszu Kościuszce można obejrzeć na stronie internetowej LO. W marcu uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w konkursie na „Album o Patronie”.

Szkoła dodatkowo zrealizowała projekt edukacyjny „Śladami Tadeusza Kościuszki”. Projekt zakładał wyjazd uczniów do Krakowa – Racławic - Połańca oraz do Muzeum Panoramy Racławickiej we Wrocławiu; wyjazd do Muzeum Panoramy Racławickiej odbył się w czerwcu br.

W jarocińskim liceum została również wykonana gazetka „Tadeusz Kościuszko w zbiorach filatelistycznych”. Dodatkowo tegoroczna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych została wzbogacona prezentacją multimedialną poświęconą Kościuszce oraz piosenkami: „Ballada o Kościuszce” L. Makowieckiego i „Hej Tadeuszu Kościuszko” A. Fiali.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka