ŚWIĘTO POLICJI i 45 tys. NA NOWY RADIOWÓZ

Dodano 26 lipca 2019, wpis archiwalny ŚWIĘTO POLICJI i 45 tys. NA NOWY RADIOWÓZ

POWIAT JAROCIŃSKI

ŚWIĘTO POLICJI i 45 tys. NA NOWY RADIOWÓZ

„Drodzy Funkcjonariusze niech wysiłek związany z pełnieniem tej szczególnej roli na rzecz społeczeństwa będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji, bo taka służba wymaga odpowiedzialności oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a Wy te wszystkie cechy posiadacie…” – mówiła m.in. Lidia Czechak, starosta jarociński zwracając się do zebranych tego dnia funkcjonariuszy.

kwiaty pod pomnikiem

26 lipca br. w jarocińskiej Komendzie Powiatowej Policji z udziałem m.in. władz powiatowych odbyły się uroczyste obchody ŚWIĘTA POLICJI. Delegacje służb mundurowych oraz samorządów złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem zamordowanych w czasie II Wojny Światowej policjantów, który to pomnik stoi w pobliżu jarocińskiej KPP.

gratulacje dla najlepszego

Następnie odbyła się uroczysta akademia w samej komendzie. Przy okazji starosta Lidia Czechak złożyła gratulacje sierż. sztab. Piotrowi Berusowi za zdobycie tytułu Najlepszego Policjanta Służby Kryminalnej w roku 2019. „Jako mieszkańcy jesteśmy z Pana bardzo dumni i spokojni, że tak profesjonalni funkcjonariusze dbają o nasz spokój i bezpieczeństwo” – mówiła m.in. Lidia Czechak. W sumie w tym dniu awansowano na wyższe stopnie 25 funkcjonariuszy, a 14 zostało odznaczonych.

45 tysięcy na nowy radiowóz

Na koniec starosta Lidia Czechak przekazała na ręce komendanta jarocińskiej policji symboliczny czek na 450 tys. złotych na zakup nowego radiowozu dla jarocińskich policjantów, którym będą patrolować powiat jarociński.

Święto Policji – polskie święto obchodzone 24 lipca przez Policję, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995, przy nowelizacji ustawy o Policji.