« powrót 11 stycznia 2019

SZKOŁY POWIATOWE TRZYMAJĄ POZIOM!

SZKOŁY POWIATOWE TRZYMAJĄ POZIOM! photo

21. finał Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”, który odbył się 10 stycznia w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

Laureaci – przedstawiciele kilkudziesięciu liceów i techników – przyjechali z całej Polski. Wśród nagrodzonych były zarówno szkoły z długą rankingową historią, jak i debiutanci. Wszystkich ich jednak łączy jedna rzecz - jakość nauczania, entuzjazm nauczycieli i uczniów.

Technikum w jarocińskim ZSP nr 1 zajęło 16 miejsce w Wielkopolsce wśród techników, natomiast 241 miejsce w Polsce uzyskując tytuł „Srebrnej Szkoły”. Dodatkowo jarocińska „Jedynka” zajęła 80 miejsce wśród techników w Polsce pod względem zdawalności egzaminów maturalnych.

LO im. T. Kościuszki w Jarocinie w rankingu „Perspektywy” zajęło 30 miejsce w Wielkopolsce, a 373 w kraju wśród tego typu szkół i otrzymało tytuł „Srebrnej szkoły”.

Tytuł "Brązowej Szkoły 2019" dla Technikum z ZSP nr 2 w Jarocinie i tym samym znalazło się wśród najlepszych techników w Wielkopolsce (zajmując 35 miejsce), a w rankingu krajowym 387.

Ten ranking po raz kolejny najlepiej ukazuje, jak wysoki poziom nauczania obowiązuje w szkołach prowadzonych przez Powiat. Nie było by tych sukcesów bez zdolnych i chcących wciąż poszerzać swoją wiedzę uczniów. Wyniki tych szkół, to także kadra nauczycielska, czyli świetni fachowcy i pedagodzy, którzy potrafią dotrzeć i zmotywować uczniów do wytężonej pracy. I na koniec oczywiście chcę pogratulować także dyrektorom wyróżnionych placówek, bo to dzięki ich zmysłowi organizacyjnemu i umiejętnościom menedżerskim, te szkoły tak dobrze funkcjonują.” – mówi Mirosław Drzazga, Członek Zarządu Powiatu, odpowiedzialny za oświatę

« powrót Drukuj

Czytaj również: