Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

Dodano 29 września 2017, wpis archiwalny Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

"Ja nie mam możliwości prawnych zablokowania tej budowy. Wnioskowałem za wydaniem opinii środowiskowej wpływu tej ubojni na najbliższe otoczenie, ale burmistrz Adama Pawlicki ten mój wniosek zignorował i odmówił jej przeprowadzenia. Ja, jako Starosta nie jestem stroną w tej sprawie – stroną jest społeczność Goliny. I tylko mieszkańcy Goliny mogą - jeżeli oczywiście będą chcieli - zablokować tę inwestycję. Z mojej strony, to mogę podpowiedzieć mieszkańcom Goliny. Natomiast, powtarzam – jeżeli inwestor przedłoży w Starostwie wszystkie dokumenty i pozwolenia dotyczące budowy ubojni – ja nie mam środków prawnych zablokowania tej inwestycji".

Teodor Grobelny

Starosta Powiatu Jarocińskiego