« powrót 29 września 2017

Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie

Stanowisko Starosty w sprawie ubojni w Golinie photo

"W związku z publikacją na stronach internetowych Gazety Jarocińskiej artykułu dotyczącego planowanej budowy ubojni w Golinie – to nieprawdą jest, że decyzja o budowie ubojni zależy ode mnie, jako Starosty"....

"Ja nie mam możliwości prawnych zablokowania tej budowy. Wnioskowałem za wydaniem opinii środowiskowej wpływu tej ubojni na najbliższe otoczenie, ale burmistrz Adama Pawlicki ten mój wniosek zignorował i odmówił jej przeprowadzenia. Ja, jako Starosta nie jestem stroną w tej sprawie – stroną jest społeczność Goliny. I tylko mieszkańcy Goliny mogą - jeżeli oczywiście będą chcieli - zablokować tę inwestycję. Z mojej strony, to mogę podpowiedzieć mieszkańcom Goliny. Natomiast, powtarzam – jeżeli inwestor przedłoży w Starostwie wszystkie dokumenty i pozwolenia dotyczące budowy ubojni – ja nie mam środków prawnych zablokowania tej inwestycji".

Teodor Grobelny

Starosta Powiatu Jarocińskiego