« powrót 05 października 2018

TARCE - DWA KONCERTY I KONKURS

TARCE - DWA KONCERTY I KONKURS photo

Już od dziewiętnastu lat w październiki w Zespole Szkół Przyrodniczo - Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach organizowane są obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki. Przebieg obchodów miał w przeszłości różną formę, lecz zawsze nieodłącznym elementem był koncert dla uczniów technikum, często z ich udziałem.

Aby zaznaczyć wyjątkowość tego dnia (1październik, dzień koncertu z okazji Dnia Muzyki) i zwiększyć siłę oddziaływania na młodzież, włączyć w odchody dnia muzyki wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły w Tarcach, tym razem odbył się nie jeden, lecz dwa koncerty.

Pierwszy z nich akustyczny, z udziałem młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Jarocinie i repertuarem opartym o utwory klasyczne oraz muzykę filmową przeznaczony był dla uczniów klas pierwszych i drugich. 

Drugi koncert - rockowy, zagrany oczywiście na instrumentach elektrycznych przez zespół Ostatnia Szansa, w składzie którego wchodzą uczennice Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, zawierał własne aranżacje muzycznych przebojów.

Po raz pierwszy w szkole zorganizowany został specjalny, muzyczny konkurs. Uczniowie klas pierwszych technikum uczestniczyli w teście wiedzy o muzyce i dniu muzyki.

Trzech najlepszych pierwszoklasistów otrzymało nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Muzyki serdecznie gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za dalsze edycje.

 

 photo

 photo

 photo

 photo

 photo

« powrót Drukuj

Czytaj również: