WARSZTATY DZIENNIKARSKIE w RADIU POZNAŃ

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE w RADIU POZNAŃ photo

Warsztaty dziennikarskie w Radiu Poznań dla uczennicy I LO im.T.Kościuszki w Jarocinie. 14 marca 2018 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbył się regionalny półfinał IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W konkursie wystąpiło 26 recytatorów z Wielkopolski, w tym trzy uczennice naszego liceum: Joanna Krajka, Dominika Stachowiak i Weronika Szymczak, przygotowywane przez Iwonę Pietras. Komisja konkursowa doceniła gotowość uczestników oraz ich opiekunów do podejmowania trudnych tematów. Wybrane przez nich fragmenty prozy i wiersze, stworzone w więziennych lub obozowych warunkach, świadczyły o dużej wrażliwości młodych recytatorów i ich wiedzy historycznej. Spotkanie w godny sposób upamiętniło polskie ofiary niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Wyróżnieniem ufundowanym przez Radio Poznań, uhonorowana została Weronika Szymczak, które weźmie ona udział w warsztatach dziennikarskich w Dziale Kultury i Reportażu Radia Poznań w wybranym przez siebie terminie.

Czytaj również:

Praca Starostwa Powiatowego w Jarocinie w dniu 14 grudnia br. (sobota)

Informujemy, że w sobotę 14 grudnia br. Starostwo Powiatowe w Jarocinie
pracuje w normalnych godzinach urzędowania (7:30− 15:30).

Zgodnie z Zarządzeniem Starosty Jarocińskiego z dnia 28.02.2019r.
w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2019r. dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jarocinie
dzień 14 grudnia br. (sobota) został ustalony dniem pracującym dla pracowników Starostwa,
a dzień 24 grudnia br. (wtorek) dniem wolnym od pracy.