« powrót 26 czerwca 2018

WŚRÓD LAUREATÓW

WŚRÓD LAUREATÓW photo

Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie znalazła się w gronie 12 laureatów II edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”. W nagrodę uczennice, których praca została wyróżniona, pojadą na wyjazd edukacyjny na Litwę, Łotwę i do Rosji.

Drużyna klasy policyjno - prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, w składzie Zuzanna Kubiak, Maksima Nowak i Liliana Mazur w swojej pracy zaprezentowały sylwetkę posterunkowego Jana Dominiczaka. Dziewczęta z drużyny wykonały krótki film o życiu zamordowanego w 1940 roku policjanta i zorganizowały lekcję dla innych uczniów z udziałem syna bohatera. Praca zespołu z Jarocina została oceniona bardzo wysoko i drużyna ZSP nr 2 znalazła się w gronie 12 laureatów.

Nagrodą dla najwyżej ocenionych przez jurorów zespołów będzie udział w wyjazdowym seminarium edukacyjnym na terenie Litwy Łotwy i Rosji, w tym odwiedzenie cmentarza wojennego w Miednoje, na którym znajdują się groby polskich policjantów zamordowanych w 1940 r., w tym i Jana Dominiczaka.

Organizatorzy, z uwagi na wysoki poziom prac, postanowili wyróżnić także kilka innych zespołów w tym drugą drużynę z ZSP nr 2 w Jarocinie w składzie: Jakub Bogacz, Kinga Migaszewska i Wiktoria Jakubowska.

 

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaproszeni do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” zostali uczniowie policyjnych klas mundurowych z całej Polski. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego. Dwu i trzyosobowe  zespoły miały do wykonania zadania, które decydowały o miejscach w klasyfikacji.

Ze 113 zgłoszonych drużyn realizację zadań konkursowych ukończyło 57 zespołów, których prace zostały ocenione przez czteroosobową komisję konkursową.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: