Wirtualna strzelnica w ZSP2 w Jarocinie

Dodano 4 listopada 2021, wpis archiwalny Wirtualna strzelnica w ZSP2 w Jarocinie

Uczniowie z klasy wojskowej Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie otrzymali do użytku jedną z 45 strzelnic dofinansowaną ze środków MON. Strzelnica to nowoczesne wsparcie uczniów podczas szkolenia strzeleckiego przewidzianego w programie nauczania klas wojskowych.

W zorganizowanym inauguracyjnym pokazie, podczas którego dokonaliśmy prezentacji systemu, wziął udział dowódca jednostki pan Jacek Gochno, przedstawiciele władz powiatu i szkoły.

Wirtualna strzelnica to multimedialny, przenośny strzelecki system szkolno-treningowy tworzony na bazie doświadczeń Sił Zbrojnych.

Całkowita wartość projektu wyniosła okolo 150 tys. zł, z czego dofinansowanie MON to aż 120 tys. zł, pozostałą kwote dolozyl powiat.
Powiat Jarociński znalazł się w gronie 45 beneficjentów, którym Ministerstwo przyznało dofinansowanie na budowę tego typu strzelnicy.