Sześć medali Taekwondo Jarocin w turnieju Sokol Cup - Cefta 2014

W tym roku prestiżowy turniej krajów Cefta w Taekwondo Olimpijskim rozegrano 4 października w czeskim Hradec Kralove. UKS Taekwondo Jarocin wystawił sześciu zawodników: Ige i Olgę Bachorskie, Weronikę Smołage, Matylde Marcinkowską, Sebastiana Bruggera i Dawida Strumiłowskiego.

13 października 2014

Turniej Taekwondo

12 października na hali sportowej spółki Jarocin Sport odbędzie się III kolejka Międzynarodowej Ligi Taekwondo XIV Wesołek 2014. Imprezie patronuje m.in. samorząd Powiatu Jarocińskiego.

08 października 2014

Starają się o kolejne środki

O kolejne dodatkowe środki na przebudowę dróg starają się powiatowi samorządowcy. Tym razem chodzi o drogę Brzostów – Panienka – granica powiatu. Decyzja w sprawie dofinansowania ma zapaść do końca października.

06 października 2014

DPS w przebudowie

W Kotlinie zainaugurowano realizację projektu termomodernizacji budynku przebudowywanego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji jarocińskie starostwo zorganizowało okolicznościową konferencję, a jej uczestnicy poznali założenia powiatu związane z przebudową obiektu, odwiedzając także teren inwestycji.

03 października 2014

Zjazd sekretarzy w Witaszycach

Sekretarze powiatów z województwa wielkopolskiego wzięli udział w zjeździe sekretarzy, który odbył się we wrześniu w Witaszycach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

29 września 2014
Wybory Samorządowe 2014

Uchwała nr 2/2014 Powiatowej Komisji Wyborczej w Jarocinie z dnia 25 września 2014 r.

w sprawie powołania pełnomocnika do spraw obsługi informatycznej i operatorów wprowadzania danych Powiatowej Komisji Wyborczej

Wybory Samorządowe 2014

Postanowienie nr 13/2014 Komisarza Wyborczego w Kaliszu z dnia 22 września 2014r.

w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych

Wybory Samorządowe 2014

Uchwała nr 1/2014 Powiatowej Komisji Wyborczej w Jarocinie z dnia 25 września 2014 r.

w sprawie wyboru Zastępcy Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Jarocinie powołanej do przeprowadzenia wyborów samorządowych, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

26 września 2014

Weź udział w debacie o bezpieczeństwie

Starosta Mikołaj Szymczak zachęca mieszkańców do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie powiatu jarocińskiego.

24 września 2014

Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Dziś starosta Mikołaj Szymczak podpisał porozumienie o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej.

24 września 2014

Jubileusz "Snutek" już w sobotę

Zespół Folklorystyczny „Snutki” w Potarzycy obchodzi w tym roku jubileusz 30 - lecia działalności. Nic dziwnego, że zespół jest laureatem ostatniej edycji konkursu „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Okolicznościowy koncert z tej okazji odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 września w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

22 września 2014