Objazdy wiaduktów

Od 18 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ulica Powstańców Wlkp. zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ługi do skrzyżowania z ulicą Węglową. Na okres przebudowy wiaduktów przewidziano objazd w kierunku Leszna i Krotoszyna z wykorzystaniem dróg krajowych nr 12, 11 i 15. Dojazd do ul. Parowozownia oraz do obiektów zlokalizowanych pomiędzy obiektami WK1 i WK2 będzie zapewniony poprzez dojazd do PKP Energetyka i tymczasowy przejazd kolejowy. Zakończenie prac związanych z przebudową wiaduktów przewidziano na koniec roku 2012.

10 lipca 2012

Rusza przebudowa wiaduktów

Lada moment rozpocznie się remont wiaduktów drogowych na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. 13 milionowa inwestycja realizowana będzie przy udziale ponad 6 mln zł, które powiat pozyskał z ministerstwa transportu. To największa dotacja drogowa, jaką udało się pozyskać naszemu samorządowi od 1999 roku – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak dodając, że dzięki temu zadanie może być zrealizowane w tak krótkim czasie. Ambitne plany mówią o tym, że z nowych przejazdów kierowcy będą mogli korzystać już pod koniec tego roku.

09 lipca 2012

Będzie konkurs na prezesa szpitala

Mariusz Krasicki pełni obowiązki prezesa „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Sp. z o.o. W pracach zarządu wspomaga go Jarosław Juska. Tymczasowy zarząd będzie prowadził spółkę do momentu ostatecznego wyboru zarządu, wyłonionego w drodze konkursu.

06 lipca 2012

Spotkania folklorystyczne i wystawa sztuki

Już jutro rozpoczną się kolejne – XV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy zespoły z Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Polski. W niedzielę, w okolicy jarocińskiego amfiteatru będzie można odwiedzić Wystawę Sztuki Ludowej, którą od lat - jako imprezę towarzysząca festiwalowi - organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne

Informujemy, że w dniach od 10.07 do 31.07. 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61 851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

Absolwent nagrodził najlepszych

Po raz pierwszy w historii szkoły w Tarcach absolwent dr Piotr Skowron ufundował trzy znaczące nagrody pieniężne dla wyróżniających się uczniów pod względem nauki i oryginalnych zdolności.

05 lipca 2012

Porozumienie w sprawie wiaduktów podpisane

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisali dzisiaj dwa porozumienia dotyczące współfinansowania inwestycji drogowych. Pierwszy dokument zakłada współfinansowanie przez gminę „Przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie”, drugi - współfinansowanie przez powiat gminnej inwestycji – przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach.

Uwaga! Czasowe zamknięcie drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem

W związku z „Przebudową drogi powiatowej nr 3742 P na odcinku Mieszków – Żerków etap I Stęgosz – Żerków” w dniach od 9-21 lipca 2012 r. w godz. od 7.00 do 20.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi pomiędzy Stęgoszą a Żerkowem. Zamknięcie spowodowane jest układaniem nowej nawierzchni asfaltowej. W związku z tym kierowcy proszeni są o korzystanie z objazdów.  Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

03 lipca 2012

Powiat kupił nieruchomość w Kotlinie

5 mln zł kosztował zakup nieruchomości w Kotlinie, którą powiat chce przeznaczyć na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Zgodę na zakup nieruchomości wyrazili w kwietniu powiatowi radni. Proces dostosowywania obiektu zaplanowano na najbliższe dwa lata. Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont budynku, a w przyszłym jego wyposażanie.

02 lipca 2012

Absolutorium dla zarządu powiatu

Najlepszy budżet ostatnich lat, budżet proinwestycyjny, rozwojowy, jeden z najlepszych budżetów dla drogownictwa  – takie słowa zarówno ze strony samorządowców rządzącej powiatem koalicji, jak i opozycji przewijały się podczas oceny realizacji ubiegłorocznego budżetu powiatu. Podczas wczorajszej sesji Rada Powiatu Jarocińskiego jednogłośnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie za rok 2011.

29 czerwca 2012

Rada powiatu w pełnym składzie

Bogdan Bednarek zasilił wczoraj grono radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.  Mandat objął po zmarłym w kwietniu radnym Bogdanie Kubaszewskim.

29 czerwca 2012

Liderstwo kobiet

Liderstwo kobiet będzie tematem spotkania z Agnieszką Wujek - fundatorką i członkinią Zarządu fundacji Obywatelki.pl. W programie spotkania przewidziano wernisaż wystawy „Szlakiem Obywatelek” oraz inspirującą dyskusję. Przedsięwzięcie organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a zaplanowano je na środę, 27 czerwca na godz. 17.00, w sali kominkowej Pałacu Radlińskich w Jarocinie.

25 czerwca 2012