Starostowie debatowali o oświacie i ratownictwie medycznym

Starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga wzięli udział w Konwencie Starostów Województwa Wielkopolskiego, który odbył się w Gnieźnie.

05 marca 2012

Mój domowy regał z książkami

„Mój domowy regał z książkami” – pod takim hasłem Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin organizuje konkurs fotograficzny. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotografii, która w ciekawy, nietypowy sposób przedstawia regał z książkami. Zdjęcia należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 31 marca 2012 roku. W maju tego roku prace zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w holu Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Więcej informacji na stronie www.bibliotekajarocin.pl.

52. rocznica śmierci gen. Taczaka

W 52. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka złożono kwiaty pod jego pomnikiem w Mieszkowie.

05 marca 2012

Uczcili pamięć "Żołnierzy wyklętych"

Przedstawiciele organizacji kombatanckich wraz z delegacjami samorządowców powiatu i gminy Jarocin oddali hołd wojskowym i osobom należących do służb cywilnych Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano 1 marca pod tablicą przy ul. Paderewskiego w Jarocinie, poświęconą „Mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej uczestnikom walk z komunizmem i faszyzmem o wolną Polskę chwała 1939-1989”.

01 marca 2012

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów nieczynne

Informujemy, że do 2 marca 2012r. Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne. W sprawach pilnych można uzyskać bezpłatną poradę konsumencką pod nr telefonu 800 007 707 lub w Oddziałach Federacji Konsumentów: Poznań, ul. 27 grudnia 17/19 tel. 61  851-61-52; Kalisz ul. Skalmierzycka 10, tel. 62 501 90 37.

27 lutego 2012

Rumuńscy bibliotekarze w Jarocinie

Grupa bibliotekarzy z Rumunii przebywała 22 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Goście odwiedzili Bibliotekę Główną z Oddziałem dla Dzieci oraz Filię w Witaszycach. Z rumuńskimi bibliotekarzami spotkał się również starosta Mikołaj Szymczak.

23 lutego 2012

Medal za głośne czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin otrzymała medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 26 marca 2012 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

23 lutego 2012

Co z tymi wiaduktami?

Powiat Jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy wiaduktów na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. By zwiększyć szanse na pozyskanie środków z ministerstwa transportu, radni podjęli uchwałę o zmianie nazwy zadania. Czysto techniczna decyzja rady spowodowała niezrozumiałą dla mnie dyskusję o charakterze politycznym, wprowadzając w błąd mieszkańców – mówi starosta Mikołaj Szymczak podkreślając, że zmiana nazwy zadania wynikała z tego, że ministerstwo transportu, w którym powiat zabiega o dodatkowe środki, preferuje projekty obejmujące modernizację tzw. obiektów inżynieryjnych, a takimi są wiadukty.

Więcej konsultacji w PIFE

921 klientów skorzystało w 2011 roku z konsultacji przeprowadzonych przez pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

Prokuratura "prześwietli" byłego starostę

17 lutego 2012 roku starosta jarociński Mikołaj Szymczak złożył do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie zawiadomienie o  możliwości popełnienia przestępstwa przez Stanisława Martuzalskiego, byłego starostę jarocińskiego. Podejrzenie dotyczy procedury zbywania nieruchomości położonej w Jarocinie, przy ul. Śródmiejskiej nr 9, na której znajduje się budynek bożnicy żydowskiej, wykorzystywany przez wiele lat, jako sala gimnastyczna jednej ze szkół zarządzanych przez samorząd powiatowy.

22 lutego 2012

"Miłość niejedno ma imię..."

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie był organizatorem konkursu recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami śmierci, które przypadają w 2012 roku byli to: Halina Poświatowska – 45 rocznica, Leopold Staff – 55 rocznica oraz Adam Asnyk - 115 rocznica śmierci.

13 lutego 2012