Starosta czytał na plaży

W ramach Wielkiego Czytania na Plaży, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Jarocinie, dorośli od poniedziałku do piątku czytają dzieciom, które przyjdą na rynek. Z zaproszenia na plażę skorzystał miedzy innymi starosta Stanisław Martuzalski, którego w czwartek na plaży słuchało kilkadziesiąt najmłodszych mieszkańców Jarocina. - To wspaniałe uczucie, gdy czyta się książkę  i kątem oka widzi się zainteresowanie dzieci, które słuchają w skupieniu co wydarzy się dalej – stwierdził starosta Martuzalski schodząc z jarocińskiej plaży, gdzie przez kilkadziesiąt minut wraz z dziećmi przeniósł się w świat żółwia Franklina z książki Paulette Bourgeois.

29 lipca 2010

Mundurowi z awansami i nagrodami

- Dzięki Waszej służbie, mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej mogą czuć się bezpiecznie. Niech wysiłek związany z pełnieniem tej odpowiedzialnej roli będzie dla Was źródłem wielu osiągnięć, satysfakcji i uznania.- w imieniu włodarzy powiatu, z okazji Święta Policji, funkcjonariuszom życzył wicestarosta Przemysław Musielak. Jednocześnie wyraził nadzieję, że współpraca Komendy Powiatowej Policji i Samorządu Powiatu Jarocińskiego będzie się nadal rozwijać i owocować działaniami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

23 lipca 2010

Szansa na milion

Powiat jarociński ubiega się już o trzecią dotację na przebudowę dróg w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wniosek pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4184 P i 3742 P w miejscowości Mieszków” przeszedł pozytywną ocenę formalną i został skierowany do dalszej oceny -merytorycznej. O ostatecznym wyborze projektów zakwalifikowanych do dofinansowania zadecyduje Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyniki rankingu poznamy prawdopodobnie we wrześniu tego roku.

22 lipca 2010

Komunikat ostrzegawczy

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 64, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 21.07.2010r., o fali upałów jakie występować będą 21 i 22 lipca na terenie całego województwa wielkopolskiego. Zgodnie z przewidywaniami temperatura maksymalna sięgnie 33-35ºC, temperatura minimalna natomiast wyniesie 20-22ºC. Upały niosą za sobą przede wszystkim zwiększone ryzyko udaru słonecznego ale także uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego.

Szczegóły w załączniku.

21 lipca 2010

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową w dniach od 3 do 13 sierpnia nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Niezbędne informacje można jednak uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 0 800 800 008.

21 lipca 2010

Gimnazjaliści wybierają przyszłość

Absolwenci szkół gimnazjalnych stanęli przed jednym z pierwszych wyborów, które będą miały wpływ na ich dalsze życie – musieli zadecydować gdzie kontynuować naukę. Placówki na terenie powiatu jarocińskiego przygotowały oddziały techników i liceów gotowe przyjąć łącznie 884 uczniów. Nie wszyscy jednak dostali się na wymarzony profil. W tym roku szczególnym powodzeniem cieszyły się kierunki, takie jak: hotelarstwo, geodezja i ekonomia oraz nowy profil policyjno-prawny. O jedno miejsce ubiegało się nawet 3 uczniów. Są jednak i takie gdzie nadal są wolne miejsca w oddziałach. Łącznie w jarocińskich placówkach jest jeszcze 61 wolnych miejsc.

16 lipca 2010

Objazd do Wilkowyi

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej  po raz kolejny wymuszają na drogowcach wyłączenie z ruchu odcinka pomiędzy Jarocinem a Wilkowyją. Kierowcy, na czasowe utrudnienia związane z zamknięciem tego odcinka drogi, natkną się od 15 do 17 lipca. Objazdy łączące obie miejscowości wyznaczono przez Tarce i Łuszczanów. Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

14 lipca 2010

Wymiana polsko-francuska

Od soboty 10 lipca pięcioro młodych Francuzów, w ramach wymiany, gości u jarocińskich rodzin. Po tygodniowym pobycie zabiorą ze sobą do Francji nie tylko wspomnienia i pamiątki, ale również pięcioro młodych Jarociniaków, którzy w rewizycie spędzą z nimi kolejne 7 dni.

12 lipca 2010

Z wędką po puchar Przewodniczącego

Ponad 90 kg ryb wyłowili z wody uczestnicy spławikowo-gruntowych Zawodów Wędkarskich o „Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu”. Wędkarską rywalizację zorganizowało Koło Jarocin Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego.

09 lipca 2010

Ambulans w drodze

Za niespełna 3 miesiące Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wzbogaci się o nowy ambulans. Nowa karetka kosztowała ponad 422 tysiące złotych. 85% tej kwoty powiat pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013.

08 lipca 2010

Stypendium od Marszałka

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci, których sytuacja materialna jest trudna, a jednocześnie osiągają wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium o charakterze socjalnym. Zainteresowani mieszkańcy powiatu jarocińskiego już teraz mogą złożyć wnioski na tę formę pomocy w Starostwie Powiatowym.

08 lipca 2010

Trzy dni z międzynarodowym folklorem

Trzy dni z międzynarodowym folklorem za nami. Artyści z różnych regionów Polski, Albanii, Słowacji, Łotwy, Czarnogóry i Rumunii śpiewem i tańcem przybliżyli wszystkim kulturę ludową swoich narodów. Swoje artystyczne wyroby w trakcie Wystawy Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego zaprezentowali także twórcy z najbliższej okolicy.

05 lipca 2010