Konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim rozstrzygnięty

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim został rozstrzygnięty. W sobotę wręczono nagrody i wyróżnienia.

05 grudnia 2005

Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski

W imieniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Rajczy oraz słowackich gmin Skalite i Oščadnica zapraszamy Państwa do udziału w XIV Międzynarodowym i XXXVIII Ogólnopolskim Narciarskim Rajdzie Chłopskim Rajcza–Zwardoń–Skaliste–Oščadnica 2006.

05 grudnia 2005

Szkoła z tradycją

Fundacja Szansa zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Szkoła z tradycją". Konkurs ma na celu pokazanie żywotności tradycji, jej znaczenia dla życia społeczności szkolnej i lokalnej.

Stypendia wypłacone

Powiat jarociński otrzymał w dniu dzisiejszym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ostatnią ratę środków pieniężnych na wypłaty stypendiów dla studentów w ramach programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

Kwota w wysokości 7.695,00 zł stanowi ostatnie 10% całego stypendium, została niezwłocznie przelana przez starostwo na konta oczekujących. Wypłaty dotyczą roku akademickiego 2004/2005.

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego zakończyły już wypłacanie stypendiów dla uczniów. Rozliczenie i sprawozdanie zostało przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim

kwiatkowski2005_4.jpgZespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie już po raz czwarty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego z Poznania.

Ceremonii otwarcia dokonali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, prof. Marian Marek Drozdowski, prof. Bernard Rzeczyński oraz dyrektor ZSP Nr 2 Wojciech Florczyk. Celem organizatorów jest upowszechnienie wiedzy o działalności wybitnego Polaka oraz jego myśli ekonomicznej w dobie współczesnego rozwoju gospodarczego.

Moda na niepalenie papierosów

pck.gifW dniu 30 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych w konkursie pod hasłem „Moda na niepalenie papierosów”. Konkurs, zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie, miał na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Realizacja celu została osiągnięta poprzez pogłębianie wiedzy uczniów na temat szkodliwości palenia, kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących niepalenie.

01 grudnia 2005

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Ministerstwo Gospodarki - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przypomina, że od 1 listopada 2005 r. obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która stanowi podstawę prawną Programu "Pierwsza Praca".

Bezpłatne szkolenie e-learning

parp.gifPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Akademii PARP zaprasza do udziału w szkoleniu BHP w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Bezpłatne szkolenie przygotowane w technologii e-learning obejmuje zagadnienia BHP, które są jednym z najbardziej istotnych elementów funkcjonowania firmy.

Europejska debata publiczna w Jarocinie

debata_euro.jpgStarostwo Powiatowe w Jarocinie we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, Instytutem Rozwoju Inicjatyw Europejskich i Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Integracji Europejskiej zorganizowało 29 listopada br. konferencję: "Europejska debata publiczna w Wielkopolsce". Celem spotkania było umożliwienie jak największej części społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej wyrażenia swojej opinii o wyzwaniach pojawiających się w procesie integracji europejskiej i w samej Unii.

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w tenisie stołowym

W dniach od 8 do 10 grudnia br. odbędą się Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w tenisie stołowym organizowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, ZSP Nr 1 w Jarocinie, UKS "Czwórka" Jarocin.

Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkie osoby mieszkające, pracujące bądź uczące się na terenie powiatu jarocińskiego!

Informacje Informacje (71.94 KB)

Marco Polo dla firm

Do 30 stycznia 2006 r. potrwa nabór wniosków o dotacje w ramach programu wpólnotowego Marco Polo.

28 listopada 2005

Sposób na pracę w Europie - przegląd krajów

W części podsumowującej cykl przygotowany przez Mininsterstwo Gospodarki prezentujemy "mały przewodnik" po wybranych krajach Unii Europejskiej.

25 listopada 2005