CZYTANIE W JAGODOWYM LESIE

Już od 2007 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie w ramach zajęć pozalekcyjnych odbywa się czytanie oparte o zasady akcji "Cała Polska czyta dzieciom"; tym razem gościem kotlińskiej szkoły był Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

12 kwietnia 2018

TARGI EDUKACYJNE w LO

Dzisiaj 12 kwietnia br. w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się I Akademickie Targi Edukacyjne; patronat nad imprezą objął Wicestarosta Mirosław Drzazga, który dokonał oficjalnego otwarcia imprezy.

12 kwietnia 2018

JĘZYK NA ŻYWO

W ramach „Tygodnia Języków Obcych” w ZSP nr 2 odbył się po raz kolejny konkurs językowy „English & Deutsch – JĘZYK NA ŻYWO”. Celem konkursu było rozwijanie pasji językowych , propagowanie innych kultur oraz podsumowanie i sprawdzenie swojej dotychczasowej wiedzy.

MARSZ DLA AUTYZMU

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w czwartek 5 kwietnia odbył się „Marsz dla autyzmu”.

CYFROWA SZKOŁA w TARCACH

W Technikum Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach realizowany będzie projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”. Program skierowany do ponad jedenastu tysięcy uczniów i pięciu tysięcy nauczycieli z sześciuset szkół z całej Wielkopolski.

OGÓLNOPOLSKI KONGRES POWIATÓW we WROCŁAWIU

6 kwietnia we Wrocławiu odbył się Kongres Powiatów „Dobry Zawód” poświęcony szkolnictwu branżowemu i technicznemu. Na kongresie obecni byli również Starosta Jarociński Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM

W LO w Jarocinie został rozegrany konkurs\ Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - ”I Ty możesz zostać ratownikiem”. Celem konkursu było promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół średnich.

28 marca 2018

MŁODZI PATRIOCI z ZSP nr 2 w JAROCINIE

„W naszej szkole jest realizowany projekt Szkoła Młodych Patriotów. W jego ramach odbyły się zajęcia warsztatowe zmierzające do opracowania szkolnego kodeksu postaw patriotycznych” – informuje Dorota Gromada, Wicedyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie.

28 marca 2018

REKOLEKCJE w ZSP nr 1

Franciszkanin brat Benedykt Stolarski poprowadzi tegoroczne rekolekcje wielkopostne w ZSP nr 1 w Jarocinie. Rekolekcje odbywać się będą od 26 do 29 marca br. w sąsiadującym z ZSP nr 1 kościołem Ojców Franciszkanów.

26 marca 2018

KONKURS MATEMATYCZNY

22 marca 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie Anna Pilarczyk, Roksana Grygiel, Klaudiusz Grocholski i Mariusz Sura reprezentowali swoją szkołę w XIII Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 11 w Kaliszu.

26 marca 2018

DNI OTWARTE - W SZKOLE W TARCACH

Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach serdecznie zapraszają uczniów klas III gimnazjów na Dni Otwarte szkoły, które odbędą się 23 i 24 marca 2018 r. w godzinach 9.00 – 15.00. Dojazd w piątek 23 marca 2018 r. autobusami JLA nr 7 i nr 8 bezpłatny.

20 marca 2018

DWIE DEKADY HISTORII

Sandra Orwat i Weronika Nowakowska, uczennice klasy 2 LO a zespołu szkół ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie wzięły udział w V edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Głównym celem konkursu jest poszerzanie wśród uczniów wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski z lat 1970-1990. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 15 marca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Brali w nim udział uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym.

20 marca 2018