Rosną kolejne talenty

Jedenaście medali, to dorobek zawodniczek i zawodników z MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim, które zostały rozegrane pod koniec października w Bornym Sulimowie. .

VII Bieg Niepodległości pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu

Dzisiaj o godz. 12.00 z Rynku w Jarocinie wystartował VII Bieg Niepodległości organizowany już tradycyjnie przez LO w Jarocinie; (na fot. uczestnicy tegorocznego biegu na chwilę przed startem na jarocińskim rynku).

Patriotyczna akademia

10 listopada br. w Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki z Marcinka w Starostwie

Dzisiaj (8 listopada) Starostwo Powiatowe odwiedziła grupa przedszkolna, „Plastusie Popołudniowe” z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Marcinek” w Jarocinie.

08 listopada 2017

Wieczór kabaretowy w Żerkowie

W następną sobotę (18 listopada) w Żerkowie odbędzie się wieczór kabaretowy. Początek „Kabaretonu pod Łysą Górą” o godzinie 18.00 w auli żerkowskiego gimnazjum przy ulicy Cmentarnej 10. W przedstawieniu wystąpi Kabaret Czesuaw oraz młodzież z Gminy Żerków.

07 listopada 2017
Oświata, sport i kultura

Szkoła młodych patriotów - ostatni gwizdek

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej” (szczegóły na www.men.gov.pl).

Wyróżnienia dla nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego

Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły nauczycielom odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W gronie wyróżnionych i laureatów znalazło się 8 nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego.

Gra już 50 lat

3 listopada br. sala Jarocińskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi z okazji benefisu Zbigniewa Obary, który obchodził 50-lecie pracy pedagogiczno-artystycznej. Zbigniew Obara jest kojarzony przez większość mieszkańców powiatu jarocińskiego, jako doskonały skrzypek, który potrafi odnaleźć się w każdym gatunku muzycznym.

Uczniowie ZSP-B w Tarcach z wizytą w Centrum

Uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w Wielkopolskim Centrum Hodowli Zwierząt pod Poznaniem.

Tysiące uczniów w Cyfrowej Szkole

W projekcie „Cyfrowa Szkoł@ Wielkopolska 2020” weźmie udział ponad 11 tysięcy uczniów z całego regionu z ponad 600 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (na zdjęciu - Marzena Wodzińska, członek zarządu województwa wielkopolskiego podczas konferencji).

Oświata, sport i kultura

Co Tygrysice lubią najbardziej?

Świetny występ w Pucharze Polski w Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 rozgrywanym w Nowym Sączu w ostatniej dekadzie października br. zanotowały zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski "Tygrysice" mogły świętować zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów.

Rok patrona jarocińskiego LO

Z związku z Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ws. Obchodów Roku Kościuszkowskiego, w jarocińskim Liceum Ogólnokształcącym, którego patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko - cały czas prowadzone są przez uczniów i nauczycieli akcje mające propagować wiedzę o życiu i dokonaniach Naczelnika Insurekcji.