« powrót 08 lutego 2018

Dyrektor odwiedził swoich uczniów

Dyrektor odwiedził swoich uczniów photo

Od 4 lutego druga grupa uczniów-budowlańców z jarocińskiej "Jedynki" gości w niemieckim Centrum Kształcenia Zawodowego w Gotz. Szkoła z Jarocina już od dwóch lat prowadzi ożywioną współpracę z tym ośrodkiem w ramach programu Erasmus+. (na zdjęciu Marek Sobczak (pierwszy z prawej) i uczniowie ZSP nr 1 odbywający praktyki w Poczdamie).

Przez kolejne dwa tygodnie piętnaścioro praktykantów będzie zdobywać szlify w zawodzie budowlańca. Oprócz nauki uczniowie mają także możliwość zwiedzenia Berlina oraz Poczdamu. Wszelkie koszty związane z praktyką oraz dodatkowymi atrakcjami pokrywane są w ramach środków projektowych, uczniowie nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Dyrektor ZSP nr 1 Marek Sobczak odwiedził swych uczniów i skontrolował, jak przebiega ich nauka zawodu. Oprócz spotkania ze swymi podopiecznymi dyrektor miał możliwość zwiedzenia całego centrum kształcenia w Poczdamie. Marek Sobczak spotkał się także z dyrektorem tamtejszej Izby Rzemieślniczej. Rozmówcy przyznali, że dotychczasowa współpraca przebiega na bardzo dobrym poziomie i na pewno będzie kontynuowana.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w tym roku kończy pierwszy projekt, ale jednocześnie został już złożony kolejny wniosek do Narodowej Agencji Erasmus+ o środki na zagraniczne praktyki uczniowskie. Jeśli grant zostanie przyznany, już w przyszłym roku kolejna grupa uczniów uda się na praktyki do naszych zachodnich sąsiadów.

« powrót Drukuj

Czytaj również: