otwórz widżet facebooka

Otwarcie multimedialnej pracownii ekologicznej w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie

Dodano 11 października 2023, wpis archiwalny Otwarcie multimedialnej pracownii ekologicznej w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie

Dnia 10 października odbyło się oficjalne otwarcie przedsięwzięcia pn. ,,Multimedialna pracownia ekologiczna w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie" dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 84.150,00 zł.
W wyniku realizacji projektu utworzona została szkolna pracownia mobilna na potrzeby realizacji zagadnień edukacji ekologicznej, które są zintegrowaną częścią nauk przyrodniczych. Zakupiony w ramach projektu sprzęt umożliwi korelację wiedzy teoretycznej z działaniem praktycznym. Pracownia wyposażona została w sprzęt komputerowy, a także w pomoce dydaktyczne służące bezpośrednio edukacji ekologicznej oraz edukacji w zakresie ochrony środowiska lub przyrody.
Celem projektu jest stworzenie szkolnej pracowni na potrzeby realizacji zagadnień edukacji ekologicznej, które są zintegrowaną częścią nauk przyrodniczych (biologii, chemii i geografii). Projekt polega na zakupie niezbędnego wyposażenia sali (stoły i krzesła) oraz wyposażenia do realizowania programów edukacyjnych, które zostanie przekazane do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. 

 

 

×